4 sposoby na zmęczone oczy

Październik 1st, 2018

amo_blink_blog

Uczucie zmęczonych oczu pod koniec dnia nie należy do najprzyjemniejszych, ale niestety coraz częściej go doświadczamy, z uwagi na prowadzony przez nas styl życia. Jak sobie radzić z przemęczonymi oczami?

 

Rano, po południu, wieczorem – niemalże cały dzień spędzamy przed smartfonami, komputerami czy telewizorami. Tymczasem patrząc na ekrany urządzeń elektronicznych, rzadziej mrugamy, co sprawia, że nasze oczy ulegają wysuszeniu. Do tego klimatyzacja w lecie lub centralne ogrzewanie w zimie – nic więc dziwnego, że oczy są wysuszone.

Pielęgnacja soczewek

Jeszcze bardziej odczuwalne jest to dla osób noszących soczewki, ponieważ wysuszone oko wiąże się z obniżeniem komfortu podczas noszenia szkieł kontaktowych. Dlatego jeśli nosimy soczewki dwutygodniowe lub miesięczne tak istotna jest również odpowiednia pielęgnacja soczewek, ponieważ bez niej, nasze oczy będą jeszcze bardziej podatne na wysuszenie a co za tym idzie – zmęczenie.

Obecnie na rynku jest spory wybór płynów pielęgnacyjnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać ten, który będzie nam pomagał nie tylko utrzymać soczewki w czystości, ale też doda nam dodatkowego nawilżenia. To wpłynie pozytywnie na wygodę i komfort noszenia soczewek.

Z kolei jeśli nie chcemy zaprzątać sobie głowy pielęgnacją, zdecydujmy się na soczewki jednodniowe, które nie wymagają płynów pielęgnacyjnych i codziennie na oczy zakładamy sterylnie czystą parę nowych soczewek kontaktowych. Dzięki temu wyeliminujemy problem osadów białkowo-lipidowych, które mogą wpłynąć na komfort noszenia soczewek.

Sztuczne łzy

Jeśli wiemy, że nasze oczy są podatne na przemęczenie i suchość – warto oprócz soczewek kontaktowych zaopatrzać się regularnie w krople do oczu, które przyniosą ulgę i zredukują zaczerwienienia. Nawet jeśli nosimy soczewki jednodniowe.

Producent Johnson&Johnson z myślą właśnie o użytkownikach soczewek kontaktowych zdecydował się zaproponować dwa nowe produkty – krople do oczu blink contacts® oraz blink® intensive. Zostały one zaprojektowane specjalnie z myślą o użytkownikach soczewek.

Najważniejsze zalety kropli do oczu blink contacts®:

  • nawilżają oczy i wspomagają utrzymanie komfortu,
  • minimalizują dyskomfort, który może przyczynić się do chęci przedwczesnego zdjęcia soczewek
  • przynoszą ulgę przy uczuciu suchości i zmęczenia oczu
  • można aplikować je bezpośrednio na soczewki kontaktowe

Dlaczego warto wypróbować krople blink® intensive:

  • przynoszą ulgę przy podrażnieniu i zaczerwienieniu oczu
  • zwalczają pieczenie i suchość oczu
  • tworzą na powierzchni oka powłokę ochronną zapewniając komfort
  • mogą utrzymać nawilżenie oka nawet przez ponad 60 minut
  • posiadają w składzie środek niosący ukojenie i ochronę oczom.


Może Ciebie również zainteresować