Air Optix Aqua od Alcon

Sierpień 29th, 2016

AIR_OPTIX_AQUA_Box

Air Optix Aqua to soczewki generacji silikonowo-hydrożelowej przeznaczone do użytkowania miesięcznego w trybie dziennym. Co mają nam do zaoferowania?

Przypomnijmy sobie, jakie zalety niesie za sobą wykorzystanie materiału silikonowego w soczewkach kontaktowych:

– jest gazoprzepuszczalny z powodzeniem zastępuje wodę w transportowaniu tlenu (średnio 5 razy więcej tlenu otrzymuje nasze oko przez takie soczewki),

– jest neutralny dla organizmu ludzkiego (alergie lub nietolerancje silikonu są bardzo rzadkie),

– jest elastyczny, ale zachowuje nadane właściwości optyczne,

– mniejsza zawartość wody a co za tym idzie mniejsze jej odparowanie podnosi komfort użytkowania nawet pod koniec aktywnie spędzonego dnia.

Soczewki Air Optix Aqua

Zmniejszają ryzyko pojawienia się zaczerwienia oraz niedotlenienia oczu, uczucia suchości czy dyskomfortu najczęściej pojawiającego się pod koniec dnia. Dzięki temu oczy wyglądają zdrowo i są pełne blasku.

Ich budowa sprawia, że przy uwodnieniu 33% są bardzo cienkie a przy tym nie sprawiają kłopotu przy zakładaniu czy zdejmowaniu.

Dodatkowym plusem jest fakt, że soczewki są delikatnie zabarwione na niebiesko, przez co łatwiej jest nimi manipulować, czy chociażby dostrzec w pojemniczku pełnym płynu. Kolor jednocześnie nie wpływa w żaden sposób na zmianę naszego naturalnego koloru tęczówki.

Warto wspomnieć, że są też bardziej odporne na przyleganie do nich osadów. Co przekładać się będzie na znacznie większy komfort noszenia nawet w trakcie bardzo aktywnego i długiego dnia.

Soczewki z tego modelu pakowane są po 3 szt. lub 6 szt., więc każdy będzie miał możliwość dostosowania zakupu do swoich potrzeb.

Wyjątkowym plusem soczewek Air Optix Aqua jest dostępność mocy: 6,25; 6,75; 7,25 i 7,75, które stanowią rzadkość wśród pozostałych modeli soczewek dostępnych na rynku.

Od 1 lipca 2013, firma Alcon Polska Sp. z o.o. jest oficjalnym dystrybutorem na terytorium Polski produktów wytwarzanych pod marką CIBA VISION.

Bezokularow.pl – ekspert soczewek kontaktowych

 

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować