Aktywny wypoczynek z soczewkami receptą na udane wakacje!

Lipiec 6th, 2017

pexels-photo

Większość z nas nie mogła doczekać się wakacji. Jednak, by w pełni cieszyć się z uroków – zapewne większości z nas ulubionej pory roku – należy pamiętać o naszych oczach. Trzeba bowiem w tym szczególnym okresie odpowiednio o nie zadbać. Słoneczna pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Chętniej też korzystamy z aktywności sportowych, czy chociażby długich spacerów. Jak w takim przypadku nie ograniczać się i w pełni korzystać z lata?

Na wakacje najlepsze soczewki jednodniowe

Kiedy jesteśmy w podróży najważniejszy jest dla nas komfort – tak samo jest w przypadku użytkowania soczewek kontaktowych. Soczewki jednodniowe to każdego dnia świeża, nowa para soczewek. Wieczorem zwyczajnie wyrzuca się je do kosza nie martwiąc się o nic. Jeśli, na co dzień nosicie soczewki miesięczne, na czas urlopu warto zaopatrzyć się w te jednorazowe szkła kontaktowe. Świetnym wyborem będą EyeLove Exclusive 1-Day, bowiem są to soczewki nowej generacji, które posiadają (jako jedne z niewielu) filtry UV. Dzięki wysokiemu poziomowi uwodnienia zapewniają komfort noszenia przez cały dzień. Z soczewkami jednodniowymi nic Cię nie ogranicza!

Szkła kontaktowe jednodniowe są najlepszym wyborem dla osób, które uprawiają sport, często korzystają z sauny bądź basenu czy też oddają się innym aktywnościom. W razie zabrudzenia – wymiana nie wiąże się z wysokimi kosztami a higieniczny jednodniowy tryb użytkowania pozwala ograniczyć ryzyko rozwoju potencjalnych infekcji.

Lekka walizka – tylko z małym płynem

Jeżeli jednak jesteście przywiązani do soczewek miesięcznych, na czas podróży warto pomyśleć o płynie pielęgnacyjnym do czyszczenia szkieł kontaktowych o małej pojemności. Będzie go można zabrać ze sobą na pokład samolotu lub po prostu do walizki, gdzie nie zajmie dużo miejsca. Świetnie w tej roli sprawdzi się EyeLove Comfort i EyeLove Comfort PLUS w pojemności 100ml, Solo Care Aqua 90ml czy Opti-Free Pure Moist 90ml. Pełną listę płynów o małej objętości znajdziecie TUTAJ >.

Kompleksowa ochrona

Pamiętajmy, by chronić oczy kompleksowo. Soczewki z filtrami UV to element takiej ochrony, który wymaga wsparcia odpowiednimi okularami przeciwsłonecznymi. W miejskim stylu, pasujące do każdej stylizacji modnego mężczyzny będą okulary Ray-Ban® 4179 601/71 62. Bardzo lekkie, świetnie chroniące wzrok – idealne dla kierowców. Dzięki zaokrąglonej budowie bardzo dobrze przylegają do owalu twarzy, dzięki czemu razem z soczewkami kontaktowymi, stanowią 100% ochrony przed słońcem.

Propozycje, które sprawdzą się dla niej i dla niego to m.in. okulary Ray-Ban® 4105 601, czyli ciekawy wariant popularnego modelu Wayfarer. Po złożeniu mieści się w małym etui. W sam raz w takich sytuacjach, gdy nie mamy dużo miejsca w torebce, kieszeni czy właśnie w bagażu podczas podróży.

Interesujący jest też model Solano 20494 D w tych okularach z pewnością wyróżnisz się w tłumie, ciekawa kolorystyka oprawek jak i szkieł świetnie przykuwa wzrok. Soczewki z polaryzacją idealnie sprawdzą się w podróży czy po prostu podczas codziennych obowiązków na świeżym powietrzu. Szczególnie polecane osobom, które poszukują szerokich okularów przeciwsłonecznych.

Dla Pań ceniących pełną ochronę polecamy Ray-Ban® 4068 601 – ich wyprofilowany kształt dobrze przylega do twarzy a pełniejsza zabudowa ogranicza dostęp promieniowania, które dostaje się z boku. Razem z soczewkami – będą idealną parą na lato!

Udanego urlopu!

 

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować