Alergicy i soczewki

Czerwiec 6th, 2013

alergia2 oko łza

Alergia sezonowa staje się coraz powszechniejszą chorobą cywilizacyjną, nękającą cyklicznie spory odsetek populacji. Obecnie częściej spotyka się uczulenia na alergeny wziewne niż pokarmowe. Stawia to przed alergikami użytkującymi soczewki nie lada wyzwanie.

W naszym rejonie klimatycznym alergeny wziewne rozpoczynają pylenie wczesną wiosną a kończą jesienią. Po tegorocznej długiej zimie zastąpiła kumulacja alergenów, ze względu na to, że różne gatunki drzew równocześnie rozpoczęły pylenie. Sytuacja ta doprowadzić może do zaostrzenia przebiegu alergii u chorych. Zintensyfikowaniu i zaostrzeniu mogą ulec takie objawy jak: zapalenie spojówek, obrzęk powiek, łzawienie, przekrwienie, swędzenie czy pieczenie oczu. W następstwie tego dojść może do obniżenia tolerancji na odczuwanie obcego ciała jakim jest soczewka.

W czasie kiedy następuje okres pylenia roślin, na które jesteśmy uczuleni, dobrze jest się zaopatrzyć w soczewki jednodniowe. Dzięki temu że użytkujemy je tylko jeden dzień, nie musimy obawiać się kumulację alergenów na ich powierzchni. Zakładając nową parę kolejnego dnia, zapewniamy sobie przyjemną świeżość i pewność, że nie rozwinie się dodatkowy stan zapalny w wyniku nieprawidłowej higieny soczewki. Najkorzystniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji są soczewki jednodniowe EyeLove Comfort 1-Day od Cooper Vision. Dzięki 55% uwodnieniu, wspaniale się je użytkuje, a duży zakres mocy, bo aż między +6,00 a -10,00, zapewnia, że wielu z nas będzie mogło się cieszyć wygodą i bezpieczeństwem jakie zapewniają soczewki jednodniowe.

Dodatkową ulgę w ciągu dnia może przynieść stosowanie kropli nawilżających np. EyeLove Comfort, przemywając oko, usuwają z jej powierzchni zanieczyszczenia w tym wszelkie pyłki w związku z tym łagodzą świąd i pieczenie. Dodatkowe nawilżenie soczewki uprzyjemni ich użytkowanie, szczególne w upalne, coraz bliższe nam dni.

By zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości dobrze jest unikać alergenów i o ile to możliwe wykluczyć je całkowicie z naszego toczenia. Jeżeli jest to jednak nie możliwe należałoby rozpocząć leczenie odczulające u alergologa. Jeżeli podejrzewasz u siebie stan zapalny w obrębie narządu wzroku, skonsultuj się jak najszybciej lekarzem okulistą.

Na bezpieczne zakupy zaprasza Bezokularow.plMoże Ciebie również zainteresować