Avizor ALVERA, czyli aloes w służbie naszym oczom

Marzec 14th, 2017

aloes

Przedstawiamy innowacyjny płyn ALVERA, który w swoim składzie zawiera ALOES.

Właściwości lecznicze, prozdrowotne i kosmetyczne aloesu znane są ludzkości od blisko czterech tysięcy lat. Wzmianki o tej roślinie możemy znaleźć już na sumeryjskich tabliczkach glinianych z 2200 roku p.n.e. a jako pierwsi z dobroczynnych właściwości tej rośliny korzystali mieszkańcy Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Tak wydawałoby się, że egzotyczna roślina nie trafi pod strzechy, jednak lecznicze działanie aloesu zwanego alojzym, eliasem czy olejem znano również w dawnej Polsce.

Co aloes nam oferuje?

Zastosowanie aloesu w lecznictwie oraz w kosmetyce jest rozpowszechnione ze względu na wielokierunkowość działania tej rośliny. Używać go możemy w leczeniu chorób układu pokarmowego ze względu na swoje właściwości łagodzące oraz w dermatologii jako środek pomocny w leczeniu m.in. oparzeń i łuszczycy. W kosmetykach zastosowanie znalazł jako środek bakterio i grzybobójczy stosowany w dezodorantach. Dzięki temu, że aloes stymuluję szybszy wzrost nabłonka przyczynia się do sprawnej regeneracji co ma odzwierciedlenie w zastosowaniu go jako składnik kremów i balsamów.

Avizor Alvera

Jest to wielofunkcyjny płyn zawierający w swoim składzie aloes, który jak wspomnieliśmy działa regenerująco i dodatkowo chroni nasze oczy. W badaniach alveraprzeprowadzonych przez University of Leicester udowodniono, że Alvera o wiele lepiej usuwa osady lipidowe z powierzchni soczewek kontaktowych w porównaniu z innymi płynami pielęgnacyjnymi. Mniej osadów to natomiast lepsza jakość widzenia.

Alvera na powierzchni oka tworzy ochronną barierę, która chroni oczy przed uszkodzeniami i podrażnieniami, które mogą powstać po długotrwałym użytkowaniu soczewek kontaktowych. Płyn Alvera polecany jest użytkownikom soczewek kontaktowych miękkich, szczególnie do pielęgnacji soczewek silikonowo-hydrożelowych.

Szukasz łagodnego płynu?

Masz wrażliwe oczy i oczekujesz wyjątkowej pielęgnacji jak i ochrony – Avizor Alvera jest właśnie dla Ciebie! Aloes zawarty w składzie tworzy film ochronny na powierzchni oka, odgradzając je od szkodliwych czynników zmniejszając tym samym ryzyko podrażnień.

Bezokularow.pl

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczu

 Może Ciebie również zainteresować