Bądź gotowy dziś do drogi… czyli słów kilka o wzroku i podróżowaniu samochodem

Lipiec 25th, 2013

samochod

Każdy kto na co dzień korzysta ze wspomnianego wyżej środka lokomocji, zdaje sobie sprawę, że odpowiednia ostrość widzenia jest czynnikiem koniecznym, by jazda była bezpieczna i komfortowa. Nie wszyscy jednak pamiętają, by odpowiednio szybko korygować nawet najmniejszą wadę wzroku.


Znaki drogowe a wzrok

Badania wskazują, że znak drogowy dostrzec można z odległości około 25 metrów – jest to niezbędna odległość pozwalająca dostosować prędkość jazdy do warunków atmosferycznych, jak również panujących na drodze. Co ciekawe osoba, która cierpi na krótkowzroczność, mająca od – 0.75 do -1.00 dioptrii, znak ten dostrzeże dopiero po przejechaniu kolejnych 15 metrów – co za tym idzie – czas reakcji danej osoby będzie mocno opóźniony, co z kolei spowodować może kolizje; zignorowanie posiadanej wady wzroku zagrażać może nie tylko nam samym, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.


Soczewki kontaktowe zamiast okularów? Dlaczego nie!

Świetną metodą korekcji wzroku są o wiele bardziej komfortowe niż okulary – soczewki kontaktowe. Tylko one zapewniają pełny kąt widzenia, dają możliwość korzystania podczas jazdy z okularów przeciwsłonecznych, a co ważne są zupełnie niewyczuwalne na oku. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się soczewki jednodniowe EyeLove Comfort 1-Day – nie będziesz potrzebować płynów ani pojemników do przechowywania kontaktów – każdego dnia zakładasz świeżą parę soczewek, a wieczorem po prostu ją wyrzucasz. Wspomniane wyżej soczewki hydrożelowe zapewniają pożądaną ostrość widzenia nawet do 16h.


Uczucie podrażnienia i wysuszenia oczu podczas długotrwałej jazdy samochodem? Znamy na to sposób!

Pomocne w tym wypadku będą na pewno ćwiczenia pozwalające odpocząć przemęczonym oczom. Jednak mogą one nie wystarczyć – dlatego warto sięgnąć po specjalistyczne środki nawilżające wysuszone oczy, a mianowicie krople nawilżające wzbogacone o dodatkowy środek nawilżający, czyli hialuronian sodu – znajdziecie go w składzie kropli EyeLove Comfort (15ml). Na pewno poprawią ostrość widzenia i komfort dalszego użytkowania soczewek kontaktowych.

 

Pamiętać należy, że prawidłowa korekcja wzroku jest kwestią priorytetową;  przynajmniej raz w roku powinno się kontrolować swój wzrok u lekarza okulisty.
Przecież każdy z nas do celu chce dotrzeć nie tylko szybko, ale co najważniejsze – bezpiecznie!

Bezokularow.pl
Tylko oryginalne soczewkiMoże Ciebie również zainteresować