Biofinity Energys – ulga dla oczu w cyfrowym świecie

Wrzesień 1st, 2017

ipad-tablet-technology-touch

Przedstawiamy NOWOŚĆ – miesięczne, całodobowe soczewki Biofinity Energys od Cooper Vision. Soczewka sferyczna całodobowa z konstrukcją Digital Zone Optics i technologią Aquaform – stworzona dla osób narażonych na cyfrowe zmęczenie oczu, występującego na skutek długotrwałego korzystania z urządzeń elektronicznych.

Cyfrowe zmęczenie oczu – co to?

Syndrom widzenia komputerowego to rodzaj przemęczenia oczu, który zaczął być diagnozowany wraz z upowszechnianiem się komputerów osobistych. Coraz więcej czasu spędzamy wpatrując się w monitory komputerów czy smartfonów, co skutkuje przeciążeniem mięśni gałki ocznej, zmniejszeniem częstotliwość mrugania, suchością oka, trudnościami ze skupieniem wzroku, zamazanym lub podwójnym widzeniem, bólami głowy, zmęczeniem. Zdarza Wam się czuć coś takiego, prawda?

Ulga dla oczu…

To przede wszystkim prawidłowo skorygowana wada wzroku i wybór odpowiednich soczewek kontaktowych. Może dla Ciebie odpowiednie okażą się Biofinity Energys. biofinity-energys-asphere-6pk-front_big

Konstrukcja Digital Zone Optics

Przełomowa konstrukcja soczewki Biofinity Energys łagodzi przemęczenie oczu i zmniejsza dolegliwości związane z obciążeniem wzroku. Dzięki nałożeniu na przednią powierzchnię soczewki wielu asferycznych krzywizn, soczewka równomiernie koncentruje większą moc dodatnią na środkowym obszarze soczewki w skutek czego użytkowanie urządzeń cyfrowych jest dla naszych oczu mniej męczące oraz bardziej komfortowe. Innymi słowy mówiąc konstrukcja ta pomaga widzieć ostro oraz przerzucać wzrok z monitorów urządzeń cyfrowych na odległości dalekie bez wysiłku.

Technologia Aquaform

Materiał silikonowo-hydrożelowy, z którego stworzona jest soczewka posiada właściwości, które przyciągają i wiążą cząsteczki wody – dzięki temu soczewka utrzymuje nawilżenie na najwyższym poziomie przez cały okres użytkowania. Dodatkowo dzięki wysokiej tlenoprzepuszczalności użytkownicy soczewek Biofinity Energys dłużej mogą cieszyć się zdrowiem oczu oraz odczuwają większy komfort bez suchości oczu.

Soczewki Biofinity Energys przeznaczone są do użytkowania miesięcznego całodobowego, co oznacza, że nawet przez okres 29 nocy i 30 dni pod rząd bez zdejmowania, nie tracą komfortu i nawilżenia.

Jak inaczej mogę złagodzić objawy zmęczenia oczu?

  • odpocznij od cyfrowego świata, staraj się wyłączać monitory jak często będzie to możliwe,
  • dostosuj intensywność światła monitorów do otoczenia – białe intensywne światło jest bardzo męczące,
  • utrzymuj odpowiedni dystans i kąt między monitorem a swoimi oczami,
  • staraj się mrugać częściej lub stosuj krople nawilżające,
  • spędzając czas przed wyświetlaczami/monitorami pamiętaj o przerwach co 20 minut, podczas których skupisz wzrok na 20 sekund na przedmiocie oddalonym o co najmniej 6 metrów – jest to świetne ćwiczenie, które poprawi funkcjonowanie mięśni akomodacyjnych,
  • pamiętaj o kontrolnych wizytach u okulisty i prawidłowej korekcji wady wzroku.

Bezokularow.pl

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować