Ćwiczenia oczu poprawiające wzrok

Październik 13th, 2011

Kobieta patrzy w górę

Obecnie dużo osób spędza zbyt dużo czasu przy telewizorze czy komputerze, pracując, grając w gry czy chociażby spędzając czas na portalach społecznościowych. Przyczynia się to do coraz częstszego występowania wad wzroku, a co za tym idzie coraz większej potrzeby zdobywania informacji o sposobach polepszenia wzroku. Częste bóle głowy, niewyraźny obraz przed oczami, czy problemy w widzeniem dali mogą być sygnałami problemów ze wzrokiem. Okazuje się, że istnieje wiele sposobów na rozwiązanie tych problemów bez ingerencji lekarzy, za pomocą kilku prostych ćwiczeń. Oto one:

Ćwiczenie pierwsze: przez 30 minut staraj się patrzeć w dal. Najlepiej jest znaleźć sobie oddalony od nas przedmiot i patrzeć na niego przez jakiś czas.

Ćwiczenie drugie: z jednym okiem zamkniętym, patrz na swój palec, po czym spójrz na chwilę w dal. Powtórz to ćwiczenie 30 razy na każde oko.

Ćwiczenie trzecie: poruszaj głową raz w górę, raz w dól, na zmianę patrząc w sufit i na podłogę.

Poza tym, żeby twoje oczy mogły się zrelaksować, bardzo ważne jest, żebyś naprawdę chciał poprawić swój wzrok. Należy robić regularne przerwy w pracy, lub zakrywać na kilka minut oczy tak, aby światło nie dostawało się pod powieki.

Należy pamiętać, że oczy są bardzo wrażliwym narządem, a wzrok jest naszym najcenniejszym zmysłem. Jeśli więc chcesz mieć zdrowe oczy, musisz o nie dbać, tak samo, jak dba się o inne części ciała, skórę, włosy czy mięśnie. Prawidłowo zadbane oczy to klucz do zdrowego, wyraźnego widzenia.

Krótkowzroczność jest bardzo popularną dolegliwością, i właśnie dlatego ludzie szukają sposobu na poprawienie wzroku bez użycia okularów czy szkieł kontaktowych. Wada ta może nie tylko ograniczyć nasze możliwości postrzegania świata zewnętrznego, ale również utrudnić zdolność koncentracji, co może bardzo utrudnić naukę uczniom i studentom. Jednym z rozwiązań mogą być okulary, nie jest to jednak rozwiązanie permanentne, a czasem może nawet pogorszyć wadę.

Te proste ćwiczenia mogą zaskakująco polepszyć komfort życia, jako że poprawiają krążenie krwi w górnej części ciała (głowa), przez co mogą niwelować uciążliwe bóle głowy, zawroty głowy, mdłości i wiele innych małych, ale wyjątkowo dokuczliwych dolegliwości.Może Ciebie również zainteresować