Czar sztucznych rzęs

Styczeń 15th, 2013

rzęsy różowe i make up

Ile razy chciałybyśmy mieć oszałamiające spojrzenie i zatrzepotać zniewalającymi rzęsami. Niestety jednak nie każdemu dane jest posiadać długie i gęste rzęsy, wtedy na ratunek przychodzą nam sztuczne rzęsy.

Historia
Czy wiecie że twórcą pierwszych sztucznych rzęs był polak Maksymilian Faktorowicz, lepiej znany pod swoim angielsko brzmiącym nazwiskiem Max Factor. Był on twórcą pierwszych w historii sztucznych rzęs, kosmetyków wodoodpornych oraz pierwszego podkładu o płynnej konsystencji. Po raz pierwszy sztuczne rzęsy zagościły na wielkim ekranie na powiekach aktorki Phyllis Haver w filmie „Shady Lady” z 1929 roku.

Rodzaje sztucznych rzęs
W sprzedaży jest wiele typów sztucznych rzęs. Do dyspozycji mamy: pojedyncze włoski aplikowanych metodą 1:1 do naturalnej rzęsy, kępki gdzie mamy możliwość wybiórczego uzupełnienia braków oraz rzęsy na pasmach przyklejane na całą powiekę. Ten ostatni typ daje nam największe pole do popisu, bo możemy wybierać czy danego dnia chcemy uzyskać naturalny, ale wyrazisty wygląd czy jednak postanowimy przybrać oczy w ferie wielobarwnych piór, papierowych ażurów czy świecących w świetle UV rzęs.

Ekscentrycznie
Może skusiły byście się na rzęsy z muszych nóżek, autorstwa Jessicki Harrison albo ledowe rzęsy od  Soomi Park. Jeśli wolicie olśniewać wzrokiem to zapewne spodobają Wam się rzęsy z diamencikami zaprojektowane dla Madonny. Na mecze reprezentacji narodowych przydać się mogą rzęsy w kolorach flag.

Którekolwiek rzęsy nie wybierzemy by się upiększyć, to pamiętajmy o pielęgnacji naszych naturalnych włosków. Użytkowanie soczewek kontaktowych nie wyklucza możliwości korzystania ze sztucznych rzęs. Wystarczy pamiętać i przestrzegać zasady jak przy zmywaniu czy nakładaniu makijażu. Jeżeli planujecie przedłużyć sobie rzęsy bezpośrednio przyklejając je do swoich naturalnych , pamiętajcie by zdjąć soczewki na czas zabiegu, potem ponownie można je założyć pamiętając jednocześnie o higienie wykonywanej czynności. 🙂

 

FILM: Wszystko o kępkach rzęs

1 Komentarz

  • bomba2

    Wrz th, 2016 8:52 PM Reply

    Ten temat to mój konik 🙂 Dzięki za artykuł. Pozdrawiam 🙂Może Ciebie również zainteresować