Czas karnawału, czas zabawy!

Styczeń 9th, 2015

karnawał kobieta

Właśnie rozpoczął się karnawał. Warto wykorzystać ten czas na spotkania z przyjaciółmi bądź znajomymi z dodatkiem fantazji – może w tym roku odważycie się na kolorowe soczewki, zabawne bądź eleganckie maski i kreacje? Dlaczego nie!

Trochę historii

Zazwyczaj karnawał rozpoczyna się po 6.01., czyli po święcie Trzech Króli, trwa do ostatków, czyli do ostatniego wtorku tuż przed Popielcem.  A jaka jest jego historia? Otóż wywodzi się z obrzędów ludowych, kiedy taniec miał przyśpieszyć wzrost zboża, a także przyczynić się do większych, bardziej obfitych plonów. W późniejszych czarach zrezygnowano z tego rytuału w imię biesiadowania przy suto zastawionych stołach.

Oryginalne stroje, maski – dlaczego nie?

Warto chociaż raz w roku postawić na oryginalność i skorzystać z licznych wypożyczalni ze strojami karnawałowymi. Do wyboru mamy niezliczone stroje służb mundurowych czy lekarzy, kończąc na księżniczkach, królach i innych bajkowych postaciach.

Kolorowe soczewki – świetna okazja by po nie sięgnąć

Kolorowe soczewki mogą być idealnym dopełnieniem Waszego karnawałowego stroju. Wybierać możecie spośród kolorów bardziej klasycznych – np. różnych odcieni niebieskiego, zielonego czy brązowego – mogą to być soczewki Freshlook Colors lub ColorBlends od Ciba Vision (od niedawna Alcon) – warto zajrzeć na naszego bloga do wpisu na temat wspomnianych wyżej soczewek: KLIK  , natomiast bardziej odważne osoby mogą skusić się m.in. na całe czarne, czerwone, zielone czy białe tęczówki – soczewki z linii Crazy Lens, które są dostępne w sklepie Bezokularow.pl.

Wszystko zależy od Waszej wyobraźni!

Wielu zabaw w świetnym towarzystwie
życzy Bezokularow.plsoczewki kontaktowe

 

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować