Czy pogoda jest sprzymierzeńcem soczewek?

Październik 1st, 2013

kolaż1klimaty

Warunki atmosferyczne maja wpływ na nasze życie każdego dnia. Ciepło, zimno, wilgotno, sucho, deszcz, mróz wszystko to warunkuje, w co się ubieramy i jak spędzamy wolny czas. Czy zastanawialiście się w związku z tym, jaki wpływ ma pogoda na użytkowanie soczewek kontaktowych.

Co lubią soczewki

Nie od dziś wiadomo, że soczewki kontaktowe, jako specyficzny wyrób medyczny wymaga stałych i ściśle określonych warunków przechowywania. Warunki te to wilgotne środowisko odpowiedniego płynu np. EyeLove Comfort PLUS przeznaczonego do przechowywania, dezynfekcji i nawilżania miękkiej soczewki kontaktowej. Po za pojemnikiem soczewka jest w stanie przetrwać jedynie na naszych wilgotnych oczach.

Ciepło i sucho

Ciepłe, suche powietrze nie jest przyjacielem soczewek 😉 Przebywanie w suchym środowisku może obniżyć komfort użytkowania soczewek. Brak wilgoci w powietrzu będzie dodatkowo wysuszał soczewkę powodując uczucie piasku pod powiekami czy nieprzyjemne przywieranie soczewki do powieki. Łatwo możemy zapobiec tym objawom stosując krople nawilżające z linii EyeLoveComfort oraz soczewki nowej generacji silikonowo-hydrożelowej EyeLove Exclusive.

Zimno z mrozem

Zimne powietrze także jest suchym, pamiętajmy, więc by w zimę dbać o odpowiednie nawilżenie naszych oczu z równą starannością, z jaką dbamy o nią w lato.

Wilgotne, tropikalne klimaty

Ach jakby miło było, jeśli każdy mógłby skorzystać choćby od czasu do czasu z takiej pogody. Wilgoć i jeszcze raz wilgoć… to to, co nasze oczy i soczewki kochają.

Niezależnie, w jakich warunkach przyjdzie nam korzystać z soczewek pamiętajmy, by odpowiednio pielęgnować nasze soczewki. Nasi mali pomocnicy potrzebują naszej pomocy by móc najlepiej spełniać swoja rolę.

Na zakupy zaprasza, Bezokularow.plMoże Ciebie również zainteresować