Czy soczewki kontaktowe można pożyczać?

Styczeń 25th, 2013

kobieta ubierająca soczewkę

Stare powiedzenie mówi: „dobry zwyczaj nie pożyczaj”. Zastosować się do niego należy tym bardziej, jeżeli jego przedmiotem ma być coś tak osobistego, jak soczewka kontaktowa.

Naturalna flora bakteryjna jest inna u każdego człowieka. Wprowadzanie nowych mikroorganizmów na wrażliwą strefę gałki ocznej naraża  na zainfekowanie i rozwój zakażenia.  Nie wiemy także jak dana osoba obchodziła się z soczewkami i czy przestrzegała zasad higienicznego obchodzenia się z soczewkami.

.
Konsekwencjami z jakimi możemy się spotkać po zastosowaniu pożyczonych soczewek to:

  • rozwój zakażenia na skutek przeniesienia drobnoustrojów, bakterii czy zanieczyszczeń,
  • podrażnienie, zaczerwienienie, swędzenie oraz pieczenie oczu,
  • uszkodzenie rogówki bądź powieki i w konsekwencji pogorszenie widzenia, a w skrajnych sytuacjach trwałe uszkodzenie wzroku.

.
Wymiana czy pożyczanie soczewek może pociągać za sobą wiele negatywnych skutków. Pamiętać należy, że soczewka została dobrana przez specjalistę dla konkretnej osoby według jej potrzeb i parametrów. Mimo, że każda soczewka oglądana „gołym okiem” wydaje się być taką sama, w rzeczywistości tak nie jest. Jedynie specjalista okulista, bądź optometrysta jest w stanie sprawdzić czy dana soczewka będzie dla Nas odpowiednia. Zmiana parametrów soczewki może doprowadzić do uszkodzenia rogówki, które w konsekwencji doprowadzić może do pogorszenia się stanu wzroku.

.
Dla bezpieczeństwa własnych jaki i cudzych oczu, stosujmy wyłącznie soczewki własne ze znanych, pewnych i sprawdzonych sklepów.

.
Zapraszamy do zakupów w Bezokularow.plMoże Ciebie również zainteresować