Dalekowzroczność

Listopad 7th, 2012

imagesxsfvd

Nadwzroczność (dalekowzroczność lub hyperopia), to kolejna często występująca wada wzroku po krótkowzroczności. Poniżej znajdziecie przydatne informacje.

Mechanizm tej przypadłości polega ona na tym, że rogówka jest zbyt płaska bądź oko jest zbyt krótkie. Sytuacja taka doprowadza do tego, że wiązka światła dostająca się w układ optyczny nie załamuje się w wystarczającym stopniu, aby skupić się na siatkówce. Obraz powstaje za siatkówką z związku z czym do korekcji tej wady używamy soczewek skupiających.


Wada często nie zostaje rozpoznawana w wieku dziecięcym ponieważ zdolności akomodacyjne oka w tym wieku są bardzo duże. Niestety nadmierny wysiłek akomodacyjny prowadzić może do zeza.

.

Jak widzi dalekowidz?

Świat widziany przez nadwzrocznościowca z bliska jest rozmazany, natomiast dalsze plany są wyraźne, czyli w przeciwieństwie jak u krótkowidza.

.

Objawy
Objawami po których możemy podejrzewać u siebie dalekowzroczność są:

  • ból oczu przy oglądaniu przedmiotów w bliskiej odległości,
  • zamglone widzenie przedmiotów w bliskiej odległości,
  • zez zbieżny.

.
Jeżeli taka wada występuje u Ciebie to do jej korekcji wykorzystać można szkła okularowe lub soczewki kontaktowe. Linia Proclear od Cooper Vision koryguje wadę do +35,0 dioptrii, tym samym także osoby z bardzo dużą wadą moga się cieszyć komfortem i wygodą użytkowania soczewek kontaktowych. Dla osób u których wada sięga do +20,0 dioptrii swietnym rozwiązaniem będą soczewki EyeLove Comfort, nabyć je można na sztuki oraz w opakowaniach po 3 i 6sztuk w bardzo atrakcyjnych cenach.

.
Pamiętajmy że nieskorygowana wada wzroku, może się pogłębiać i prowadzić do nieodwracalnych następstw.Może Ciebie również zainteresować