EyeLove Exclusive i okulary przeciwsłoneczne – duet idealny!

Kwiecień 7th, 2017

kobieta w okularach przeciwsłonecznych

Ach… wiosna, coraz śmielej sobie poczyna, co oczywiście napawa nas nieukrywaną radością, po smutnej zimowej aurze. Czy jednak nasze oczy są bezpieczne w takie wiosenne dni? W końcu słońce nie jest jeszcze tak dokuczliwe…

Jeśli to możliwe unikajmy ekspozycji na słońcu w momencie jego największej intensywności. O ile dla naszej skóry jest to czas między godziną 11:00 a 15:00, tak oczy najbardziej narażone są późnym rankiem i wczesnym popołudniem, czyli w czasie gdy na: wiosnę, lato i jesień słońce jest niżej na horyzoncie. W związku z tym patrząc przed siebie oczy narażone są na odbiór większej dawki szkodliwego promieniowania UVA i UVB. Hmm… co to jest to UVA i UVB?

Promienie

W skład światła słonecznego wchodzą promienie ultrafioletowe, które ze względu na swoją długość zostały podzielone na UVA, UVB, UVC. Najgroźniejsze z nich, promienie UVC pochłaniane są przez warstwę ozonową i na szczęście nie docierają do powierzchni Ziemi. Promienie UVB odpowiedzialne są za poparzenia skóry i mogą powodować nowotwory czy zaćmę. O najdłuższej z fal, promienie UVA wywołują opaleniznę oraz przyczyniają  się do szybszego starzenia się skóry.

Jak mogę się ochronić przed szkodliwym promieniowaniem?

Wybierając soczewki kontaktowe, decydujmy się na te, które posiadają filtry UV. Należy zwrócić na to uwagę, gdyż w filtry UV nie są wyposażane każde soczewki. Świetnym wyborem będą tutaj soczewki EyeLove Exclusive Pro, które takie filtry posiadają. W modelu EyeLove Exclusive Pro zwiększono ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nowe soczewki posiadają filtry UV klasy I, gdzie ochrona przed promieniowaniem UVA sięga 90%, a UVB 99%. Jeżeli preferujesz soczewki jednodniowe to EyeLove Exclusive 1-Day są dla Ciebie! Jako jedne z nielicznych soczewek jednodniowych zostały wyposażone w filtry UV, które pomogą chronić Twoje oczy.
Przypominany jednocześnie, że korzystanie z soczewek z filtrem nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Ich pielęgnacja i użytkowanie  nie różni się niczym od soczewek bez filtrów. Mamy jednak pewność, że nasze oczy są dodatkowo chronione przez cały czas noszenia soczewki.

Soczewki kontaktowe + okulary = 100% ochrony oczu

W tytule wspomnieliśmy o duecie, a do tej pory wspomnieliśmy o pierwszym elemencie chroniącym nasze oczy, czyli o soczewkach. Pora w takim razie na okulary przeciwsłoneczne. Tylko w parze dają one bowiem 100-procentową gwarancję ochrony oczu przed słońcem.

Głównym zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest zapewnienie odpowiedniej ostrości poprzez ograniczenie dopływu światła w taki sposób, by zapewnić użytkownikowi jak najlepszy komfort widzenia. Powinny one być dobierane przez specjalistę – wrażliwość na światło jest bowiem kwestią indywidualną. Pamiętajcie, by okulary przeciwsłoneczne kupować tylko w sprawdzonych punktach optycznych – takim jest niewątpliwe sklep wOkularach.pl, gdzie możecie zaopatrzyć się w wykonane z najlepszych jakościowo materiałów oryginalne okulary, na które producent udziela gwarancję.

Okulary sprzedawane w sprawdzonych salonach optycznych na pewno są mniej podatne na wszelkie mechaniczne uszkodzenia, gdyż wykonane są z lepszych tworzyw – poliwęglanu czy wysokiej jakości acetatu lub metalu, który znacznie podwyższa ich wartość. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z okularów polaryzacyjnych, które poprawią jakość widzenia – eliminując odbicia światła, powstające na powierzchni soczewki. Polaryzacja podnosi kontrast, poprawia przejrzystość i eliminuje odblaski a jest to szczególnie zauważalne dla kierowców – eliminuje bowiem odblaski powstające poprzez odbicie światła o nawierzchnię (szczególnie mokrą) czy odbicia karoserii innych aut oraz dla wędkarzy, którzy docenią zmniejszone odbicia światła w tafli wody.

Polecane modele

Wśród okularów polaryzacyjnych wartym polecenia są modele SOLANO, jak uniwersalny dla Pań i Panów model Solano 20657 A , kobiecy i zadziorny Solano 20630 A oraz męski, niebanalny Solano 20495 A – nasz niebieski faworyt.

Oznaczenie UV 400, jakie znajdziecie w tych modelach informuje, iż okulary te – co jest niezwykle ważne dla zdrowia naszych oczu – odcinają całość promieniowania. Dodatkowo w standardzie modeli SOLANO soczewki są polikarbonowe, dzięki czemu są lekkie i bardzo odporne na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne.

Mamy też coś specjalnego dla Pań – ponadczasowy model, który uwodzi już od lat, czyli piękne kocie oprawki ze złotymi akcentami Vogue Eyewear 5136-S W44/87 52. Dla mniej odważnych Pań model nieco łagodniejszy jednak nadal sugestywny i niewątpliwie modny, czyli Ray-Ban® 3546 187/71 52. Panowie natomiast zawsze mogą liczyć na elegancie proste linie modelu Ray-Ban® 2132 875 52, który dzięki jasnemu kolorowi wnętrza oprawki wspaniale rozjaśnia twarz.

Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie.

Pamiętajmy by chronić nasze oczy przez cały rok!Może Ciebie również zainteresować