Filmoteka z oczami w tle

Grudzień 13th, 2013

oczy szeroko zamknięte plakat

Dziś coś od dziesiątej muzy, bo raczej nie zajdzie się nikt, kto choć raz nie widział jakiejś filmowej produkcji. Wątkiem przewodnim naszego subiektywnego zestawienia będzie nic innego jak oczy;)

1)„The Eye”

Horror tajskiego rodzeństwa reżyserów Oxide Pang Chun i Danny Pang. Główna bohaterka dzięki operacji przeszczepu rogówki odzyskuje wzrok po długich 15 latach ciemności. Dobra wiadomość… prawda? O nie, to w końcu horror. Dzięki „nowym” oczom zaczyna dostrzegać znacznie więcej niż przeciętny człowiek. Dla wielbicieli mocnego, klimatycznego kina grozy, będzie to propozycja w sam raz.

2)” GoldenEye”

Czyli w służbie Jej Królewskiej Mości, agent 007 James Bond wkracza do akcji. Kolejna cześć kultowej serii o przygodach wyśmienitego tajnego agenta, także znalazła się w naszym zestawieniu. W końcu czy którejś z Nas udało się oprzeć urokowi tego prawdziwego twardziela.

3) „Zmruż oczy”

Wspaniale zrealizowana i przedstawiona historia buntu i doświadczenia, mentora i uczennicy. Reżyser Andrzej Jakimowski, pozwala nam cieszyć się pięknymi widokami polskiej wsi, wśród której czas jakby zmienia swój bieg…

4) „Eye Wild Shut”

Czyli jak wiele jesteśmy w stanie przed sobą ukryć. Ile o sobie nie wiemy dopóki nie spróbujemy nowego, może i zakazanego owocu. Kino zmysłowe dla lubiących wyzwania, propozycja od Stanleya Kubricka.

5) „Eagle Eye”

Nigdzie nie jesteśmy sami i nie ma już prywatności. Wszechogarniająca inwigilacja, jako watek niezwykle wciągającego thrillera, reżyserii D.J. Caruso. Polecamy tym, którzy lubią wartka akcję.

Na długie jesienne wieczory, może Bezokularowicze znajdziecie coś dla Siebie.

Miłego seansu życzy Bezokularow.plMoże Ciebie również zainteresować