Gwiazdorskie soczewki

Czerwiec 24th, 2013

link_1ZWJCwFpDVHpiSrgNyMM3HwRG1X8lIe9,w300h223

Jak zapewne zauważyliście w wielu filmach wykorzystuje się soczewki kontaktowe. Niekiedy są to soczewki twardówkowe, czyli takie które zakrywają rąbek rogówki i część twardówki a niekiedy soczewki miękkie. Zabieg ten ma za zadanie dopełnić wizerunku aktora stylizowanego na przypisanego mu bohatera.

 

Nam udało się odnaleźć takie oto pozycje filmowe, w których aktorzy korzystali z pomocy kolorowych soczewek kontaktowych:

1. Obcy: decydujące starcie
Tego filmu reżysera Jamesa Camerona chyba nikomu nie trzeba przedstawiać;)
W produkcji z 1986r Lance Henriksen grający androida Bishopa, zainwestowawszy swoje pieniądze zakupił soczewki z naniesionym efektem graficznym drugiej źrenicy. Efekt był taki, że na jednym oku otrzymaliśmy dwie źrenice. Ostatecznie zrezygnowano z soczewek, gdyż robot miał budzić sympatię odbiorców, jako postać pozytywna.


2. Pitch Black
Odtwórca postaci Riddicka, Vin Diesel nosił niesamowicie efektowne lustrzane soczewki projektu Kevina Cartera.


3. Trzynaście duchów
Horror Steva Becka z 2001r obfituje w wiele przerażających stylizacji. Nadbiegłe od krwi oczy cheerlederki, czyli jednego z duchów symulowano właśnie przy pomocy soczewek kontaktowych.
4. Harry Potter
Główny odtwórca Daniel Radcliffe musiał korzystać z zielonych szkieł kontaktowych, ponieważ w przeciwieństwie do Harrego ma niebieskie oczy. W niektórych scenach by nie obciążać aktora, zmieniono mu kolor oczu komputerowo.
5. Władca pierścieni: Drużyna pierścienia
Podobnie tutaj grający Orlando Bloom w tej części gra bez soczewek kontaktowych, natomiast w pozostałych nosi już niebieska szkła.

 

Ciekawą grupa soczewek są te, które inspirowane są filmowymi bohaterami.
Do ciekawszych należą te z linii Crazy Lens, znajdziemy tu soczewki przypominające oczy postaci filmowych z produkcji takich jak Avatar, Twilight czy Władca Pierścieni. Występuje tam również cale mnóstwo soczewek, które upodobni nas do zombie np. White zombie, white out albo cross eyed.

Jak widać 10 muza wymaga od swoich podopiecznych przeróżnych umiejętności, a nader wszystko pełnego oddania swojej odrywanej postaci. Na przestrzeni lat soczewki kontaktowe gościły często na srebrnym ekranie ciekawe, jakie zobaczymy w kolejnych produkcjach.

 

 

 

Bezokularow.pl najtańsze soczewki kontaktowe.Może Ciebie również zainteresować