Idealna czystość soczewek z płynami Opti-Free®

Wrzesień 21st, 2018

płyny Opti-Free

Dla użytkowników soczewek wielokrotnego użytku, właściwie dobrany do potrzeb płyn pielęgnacyjny, równa się lepszemu komfortowi oraz ostrzejszemu widzeniu. Jedne z najpopularniejszych płynów na rynku – Opti-Free® od Alcona spełniły oczekiwania wielu użytkowników na całym świecie i wciąż są jednymi z najlepiej sprzedających się płynów do pielęgnacji soczewek.

Przeznaczone do czyszczenia, dezynfekcji oraz przechowywania wszystkich rodzajów soczewek miękkich – a więc hydrożelowych, a także nowszej generacji – silkonowo-hydrożelowych. Efektywna pielęgnacja soczewek tymi płynami gwarantuje dłuższą wygodę i komfort noszenia soczewek, a także ostrzejsze widzenie. Czyszcząc soczewki, pozbywamy się bowiem osadów lipidowo-białkowych, które w sposób naturalny gromadzą się na powierzchni szkieł kontaktowych, wpływając na jakość widzenia przez cały dzień.

Opti-Free® Replenish

Decydując się na ten płyn pielęgnacyjny – otrzymasz coś więcej niż tylko dezynfekcję i czystość – dostaniesz aż sześć godzin dodatkowego nawilżenia soczewek, w porównaniu do innych tego typu produktów. To z kolei gwarancja jeszcze większej wygody użytkowania szkieł kontaktowych.

Wszystko to za sprawą zastosowanej podczas produkcji płynu Opti-Free® Replenish technologii TEARGLYDE™, która przyczynia się do regeneracji i utrzymania wilgotności soczewek pielęgnowanych tym płynem.

Opti-Free® Express

To najpopularniejszy z rodziny płynów pielęgnacyjnych OPTI-FREE® od Alcona. Opti-Free® Express może być stosowany do czyszczenia wszystkich soczewek miękkich z hydrożelu i z materiału typu silikon hydrożel. Nawilża, czyści oraz dezynfekuje szkła kontaktowe, niszcząc niebezpieczne mikroorganizmy oraz osady białkowo-lipidowe. Ponadto łagodząco działa na niewielkie podrażnienia oczu.

Opti-Free® PureMoist

To płyn do soczewek miękkich zarówno z materiału silikonowo-hydrożelowego jak i tych z hydrożelu, rekomendowany przez producenta jest jednak głównie do tych pierwszych. Płyn Opti-Free® PureMoist dostępny w dwóch wielkościach – 300 ml i 90 ml posiada niezwykłą formułę HydraGlyde Moisture Matrix, która pomaga utrzymać nawilżenie soczewki nawet do 16 godzin. Ponadto dezynfekuje i czyści soczewki, zapewniając świeżość i komfort noszenia szkieł kontaktowych.Może Ciebie również zainteresować