Jak dbać o oczy zimą?

Grudzień 15th, 2014

ludzie zima

Powoli zbliża się do nas przez wielu nielubiana zima. W tym czasie warto zadbać również o oczy, które wymagają szczególnej troski.

Postaw na dietę bogatą w cenne minerały

Niejednokrotnie pisaliśmy już o witaminach i minerałach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć luteiny, warzyw, owoców czy ryb. Niezwykle ważne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu. Nie da się ukryć, że zimą wypija się znacznie mniej płynów niż podczas gorącego lata, dlatego pamiętać należy o systematycznym uzupełnianiu poziomu wody w organizmie.

Wszechobecna klimatyzacja

W dobie XXI wieku zaskoczeniem jest raczej brak klimatyzacji niż jej obecność. Jest dobrym rozwiązaniem w czasie upałów, zimą również może być pomocna. Co jednak robić jeśli czujemy, ze nasze oczy są przesuszone? Konieczne w tym wypadku będzie zastosowanie kropli nawilżających, zawierających hialuronian sodu, który jest naturalnym składnikiem łez, np. EyeLove Comfort 15 ml.

Ferie zimowe, słońce, góry…

Konieczna w tym przypadku będzie specjalna ochrona wrażliwych na szkodliwe promieniowanie UV i UVB oczu za pomocą odpowiednich okularów/gogli narciarskich, które zawierających filtry, chroniące wrażliwą rogówkę, spojówkę oraz powieki. By uniknąć rozczarowania co do jakości wykonania sprzętu, należy udać się do profesjonalnego salonu.

Zdrowych oczu życzy
Bezokularow.pl – soczewki kontaktowe

 

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować