Jak dobrze spędzić wakacje z soczewkami kontaktowymi

Lipiec 27th, 2018

kobieta na hamaku

Wakacje to najbardziej oczekiwany czas w roku, nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych, którzy mogą pozwolić sobie choć na krótką przerwę od codziennych obowiązków. Użytkownicy soczewek kontaktowych powinni pamiętać jeszcze o kilku rzeczach, które pomogą sprawić by urlop był jeszcze bardziej udany.

Soczewki jednodniowe

Najlepiej sprawdzającym się rodzajem soczewek kontaktowych podczas wyjazdów są soczewki jednodniowe. Ich użytkowanie nie wymaga płynu pielęgnacyjnego, gdyż codziennie zakładamy świeżą parę soczewek, a to sprawia, że możemy oszczędzić miejsce w walizce. W zależności od długości wyjazdu możemy ze sobą zabrać tylko mniejsze opakowanie soczewek, lub zabrać jedynie kilka blistrów z dużego ekonomicznego opakowania.

Soczewki jednodniowe po aktywnym dniu, po umyciu rąk ściągamy z oczu i wyrzucamy bez zmartwień. Następnego dnia zakładamy świeże, wyciągnięte prosto z nowego blistra, by każdego dnia móc cieszyć się higieniczną aplikacją i doskonałą ostrością widzenia.

Filtr UV

Lato to długie, słoneczne i ciepłe dni. Pamiętamy w takich sytuacjach o ochronie naszych głów oraz skóry przed słońcem, zapominając często o tym, że oczy również mogą ucierpieć. Na ratunek przyjdą soczewki kontaktowe takie jak ACUVUE® OASYS 1-Day wyposażone w filtr UV klasy 1 czy 1-Day ACUVUE® Moist wyposażone w filtr UV klasy 2, który w połączeniu z naszymi ulubionymi okularami przeciwsłonecznymi pomogą zapewnić potrzebną zarówno w górach jak i na plaży ochronę przed szkodliwym promieniowaniem.

Mniejszy płyn do soczewek dwutygodniowych

Jeśli z kolei uważasz, że w Twoim przypadku nie sprawdzą się soczewki jednodniowe i wolisz dwutygodniowe dobrym rozwiązaniem może okazać się płyn pielęgnacyjny o mniejszej pojemności 60 ml – idealny nawet do samolotu. Wybierając soczewki wielokrotnego użytku, pamiętaj o zachowaniu odpowiednich warunków higienicznych potrzebnych do prawidłowej pielęgnacji soczewek.

Życzymy udanych wakacji z Twoimi soczewkami kontaktowymi!

 


√ Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Zaleca się korzystać z gogli lub okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Właścicielem grafiki jest Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa. Polska; Spółka zarejestrowana w Sadzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego, KRS0000032278, NIP 113-00-20-467, o kapitale zakładowym 39 751 500,00 złotych.

ACUVUE®, ACUVUE® OASYS 1-Day, 1-DAY ACUVUE® MOIST  są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.,© Johnson & Johnson Poland ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska ; BEZO/2018/08/9028Może Ciebie również zainteresować