Jesienią postaw na… dobre dla wzroku JAGODY!

Październik 15th, 2014

jagody2

Długa praca przed komputerem, w klimatyzowanych pomieszczeniach prowadzić może do uczucia zmęczenia, przesuszenia oczu. Warto wtedy sięgnąć nie tylko po nawilżające krople do oczu, ale zadbać o oczy od… wewnątrz!

Jagody na dobry wzrok

Nie da się ukryć, że to właśnie jagody zawierają sporą dawkę antyoksydantów (przeciwutleniaczy), które z kolei usuwają szkodliwe wolne rodniki. Warto wiedzieć, że wzmacniają naczynia włosowate w oku, a także przyśpieszają proces polegający na zregenerowaniu rodopsyny, czyli barwnika wzrokowego. Poza tym usprawniają krążenie w gałce ocznej. Bardzo często zalecane są w przypadku podejrzenia zaćmy; mogą również w pewnym stopniu zapobiegać ślepocie.

Same pozytywy!

Co ciekawe jagody świetnie oddziałują nie tylko na wzrok – pomagają również utrzymać stały poziom glukozy we krwi. Warto wiedzieć, że są niskokaloryczne, a także bogate w cenny dla organizmu błonnik, który poprzez usuwanie toksyn z organizmu znacznie poprawia wygląd cery. Co równie ważne przyczyniają się do obniżenia poziomu cholesterolu.

Jedna szklanka jagód zapewni sporą dawkę witaminy A, której niedobór niekorzystnie wpływa na nasz wzrok, dlatego zamiast sięgać po kolejne suplementy diety, wybierzcie pyszny jagodowy koktajl, którego przygotowanie zajmie Wam maksymalnie 5 minut.

Na zdrowie!

Bezokularow.pl soczewki kontaktowe

 

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować