Karnawał 2017 – z kolorem w nowym roku!

Styczeń 9th, 2017

Fashion Disco Party Girl Portrait. Purple Makeup and White Hair

Wraz z początkiem nowego roku nadszedł długo wyczekiwany przez wielu okres, czyli karnawał. W tym czasie w wielu lokalach są organizowane specjalne bale czy imprezy. To doskonała okazja by odrobinę zaszaleć – nie tylko ze strojem, ale też z kolorem oczu. W tym czasie każda – nawet najbardziej szalona opcja jest jak najbardziej wskazana! Nie bójmy się eksperymentów.

Bale, pochody, maskarady i zabawy – aż tyle różnych pojęć kryje się pod słowem karnawał. Zwyczaj zabaw i tańców, jakim charakteryzuje się ten czas pochodzi od dawnych kultów płodności. W starożytności wierzono, że im wyższe będą skoki podczas tańców i przemarszów, tym większe będą wzrosty zboża. To właśnie dlatego nieodłącznym elementem karnawału jest taniec.

Zabawa w Rio

Współcześnie karnawał wielu utożsamia sobie z serią hucznych zabaw jakie mają miejsce np. w Rio de Janeiro. Polskie imprezy są tymczasem zaledwie niewielkim ułamkiem tego co dzieje się w Brazylii. Tam mamy do czynienia z istną eksplozją radości, kolorów i muzyki – możemy doświadczyć wszystkiego na raz – występów grup teatralno-muzycznych, barwnych parad, nocnych zabaw w barach i klubach, czy maskarad. Możliwość uczestnictwa w tych wydarzeniach zorganizowanych z prawdziwym przepychem jest marzeniem prawie każdego. Niestety większość nie może pozwolić sobie na podróż do Brazylii, dlatego pozostaje nam udział w zabawach organizowanych w naszym mieście i okolicy. Od naszego nastawienia zależy czy będziemy bawić się równie dobrze jak miałoby to miejsce w gorącej Ameryce Południowej.

Czas szaleństwa

To właśnie dlatego warto wykorzystać karnawał i początek nowego roku jako idealną okazję do tego, by chociaż raz w roku zrobić coś, na co dotychczas brakowało nam odwagi. Wymyślne maski, cekinowe sukienki, szalone przebranie, a może kolorowe soczewki kontaktowe? Dotychczas kojarzyły ci się one z celebrytami i gwiazdami na czerwonym dywanie? Myślałeś żeby spróbować zmienić swoje spojrzenie, ale jakoś nie było okazji, bałeś się co ludzie powiedzą, a może po prostu nie wiedziałeś jak się do tego wszystkiego zabrać? Nadszedł dobry moment na taki eksperyment – nie dość, że przekonasz się czy taka forma soczewek kontaktowych tobie odpowiada, to jeszcze dodasz swojemu strojowi karnawałowemu trochę pazura.

Do wyboru do koloru

Wybór kolorowych soczewek kontaktowych jest obecnie bardzo duży i nie zawsze oznacza całkowitą zmianę koloru. W ofercie znajdują się też takie, które tylko podkreślają naszą naturalną barwę oczu ze względu na swoją transparentność jak Freshlook Dimensions od Alcon. Idealne są dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z kolorowymi soczewkami kontaktowymi lub boją się zaryzykować z odważniejszą opcją. Air Optix Colors sprawdzą się z kolei zarówno dla tych bardziej jak i mniej nieśmiałych – w ofercie mieszczą się bowiem kolory subtelne, ale też zdecydowane. Są również takie soczewki kontaktowe, które tylko delikatnie odmienią kolor oczu jak na przykład Freshlook ColorBlends. Warto rozważyć też takie, które powiększają i nadają głębię naszemu spojrzeniu. Jeśli chcemy zaskoczyć wszystkich naprawdę dużym okiem, idealnym wyborem mogą okazać się m.in. Dailies Freshlook Illuminate od Alcon. Z pewnością zostaniecie zapamiętani na długo.

Bardziej odważnie

Jeśli wybieramy się w najbliższym czasie na jakąś imprezę karnawałową tematyczną lub przebieraną, doskonałym wyborem mogą okazać się soczewki z serii Crazy Lens od ColourVue. Wśród niecodziennych kolorów znajdziemy m.in. różowy, fioletowy, czarny oraz biały. Coś dla siebie uszczkną też m.in. fani Sagi Zmierzch, by stać się na chwilę wampirem, a także serialu Gra o Tron czy produkcji Władca Pierścieni i zaskoczyć wszystkich niesamowitym smoczym spojrzeniem czy samym Okiem Saurona. Dla tych, którzy w tym roku szczególnie chcą zwrócić na siebie uwagę wszystkich są dostępne soczewki kontaktowe nadające oczom niepowtarzalny wzór. Już od jutra możemy mieć spojrzenie dzikiego lamparta. Dla imprezowiczów, którzy bardziej cenią rytmy klubowe, idealnie sprawdzą się także soczewki kontaktowe świecące w świetle UV, jak np. Crazy Lens UV Glow. Soczewki kontaktowe z tej serii dostępne są tylko dla osób bez żadnej wady wzroku.

Z takimi soczewkami kontaktowymi daj się ponieść wyobraźni!
Udanej i kolorowej zabawy od Bezokularow.pl!

 

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować