Krople blink contacts® i blink® intensive na zmęczone oczy

Październik 31st, 2018

kobieta

Uczucie zmęczonych i przesuszonych oczu pod koniec dnia nie należy do najprzyjemniejszych. Wiele osób coraz częściej skarży się na takie dolegliwości, co związane jest z prowadzonym stylem życia, duża ilością czasu spędzanego przed ekranem i w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Rano, po południu, wieczorem – niemalże cały dzień spędzamy przed ekranami smartfonów, komputerów czy telewizorów. Tymczasem patrząc na ekrany urządzeń elektronicznych, rzadziej mrugamy, co sprawia, że nasze oczy ulegają wysuszeniu. Do tego klimatyzacja w lecie lub centralne ogrzewanie w zimie dodatkowo obciąża oczy. Jak możemy sami poradzić sobie z dyskomfortem i złagodzić nieprzyjemne dolegliwości?

Pielęgnacja soczewek

Może to być dyskomfort bardziej odczuwalny u niektórych osób noszących soczewki kontaktowe, ponieważ wysuszona powierzchnia oka wiąże się z obniżeniem komfortu podczas codziennego używania soczewek kontaktowych. Jeśli nosisz soczewki dwutygodniowe lub miesięczne bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja soczewek, ponieważ zapewni dodatkową higienę i komfort, a oczy będą mniej podatne na przesuszenie.

Obecnie na rynku jest duży wybór płynów pielęgnacyjnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie dobrać ten, który będzie nam pomagał nie tylko utrzymać soczewki kontaktowe w czystości, ale też doda nam dodatkowego nawilżenia. Co wpłynie pozytywnie na komfort noszenia soczewek.

Krople nawilżające

Jeśli wiesz, że twoje oczy są podatne na przemęczenie i suchość – warto oprócz soczewek kontaktowych zaopatrzać się regularnie w krople do oczu, które przyniosą ulgę i zredukują zaczerwienienia. Nawet, jeśli nosisz soczewki jednodniowe.

Johnson&Johnson z myślą o użytkownikach soczewek kontaktowych zdecydował się zaproponować dwa nowe produkty – krople do oczu blink contacts® przeznaczone dla użytkowników soczewek kontaktowych, także do stosowania w ciągu dnia oraz krople blink® intensive dla szczególnie podrażnionych oczu.

Najważniejsze zalety kropli do oczu blink contacts®:

  • nawilżają oczy i przynoszą ulgę2
  • minimalizują dyskomfort, dzięki czemu możemy nosić soczewki dłużej
  • można aplikować je bezpośrednio na soczewki kontaktowe

Dlaczego warto wypróbować krople blink® intensive:

  • przynoszą ulgę przy podrażnieniu i zaczerwienieniu oczu1,2
  • zwalczają pieczenie i suchość oczu1,2
  • tworzą na powierzchni oka powłokę ochronną zapewniając długotrwały komfort

1.Rumpakis J. New data on contact lens drop outs. Review of Optometry, January 2010. 2. Langis M., Benoit F. Evaluation of Sodium Hyaluronate Lubricating Drops Used before Insertion of Contact Lenses on Symptomatology, Severity, and Intensity of Ocular Dryness. ISRN Ophthalmology Volume 2012, Article ID 762784.

blink®, blink® intensive oraz blink contacts® są znakami towarowymi firmy Abbott Medical Optics Inc., jej spółek zależnych oraz podmiotów stowarzyszonych. Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o., ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska; Spółka zarejestrowana w Sadzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego, KRS0000032278, NIP 113-00-20-467, o kapitale zakładowym 39 751 500,00 złotych. © Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.,ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, 2018Może Ciebie również zainteresować