Krople do oczu – tak czy nie?

Maj 24th, 2011

Krople do oczu

Dzisiaj poruszam kolejny temat związany z użytkowaniem soczewek kontaktowych, czyli krople do oczu. Warto płacić dodatkowo kilkanaście złotych za nie? W czym mogą nam pomóc? Wreszcie z jakiego produktu skorzystać?

Wielu użytkowników soczewek nosi je długo w ciągu dnia, często nawet po kilkanaście godzin. Coraz popularniejsze stają się soczewki całodobowe takie jak Pure Vision, Biofinity czy Air Optix Aqua Night&Day. Generalnie tendencja jest taka, że soczewki mamy na oczach coraz dłużej. Do tego niejednokrotnie dochodzą ciężkie warunki, w jakich je użytkujemy – długo pracujemy w nich przy komputerze, gdzie mniej mrugamy oczami, jeździmy samochodem z włączoną klimatyzacją itd. To wszystko sprawia, że soczewka może i zazwyczaj będzie się wysuszać na naszych oczach.

Właśnie w takich sytuacjach zaleca się użytkowanie kropli do oczu. Mają one na celu nawilżyć oko, kiedy soczewka jest na nim, poprawić komfort noszenia zwłaszcza pod koniec dnia, kiedy nasze oczy są już zmęczone, a soczewka staje się coraz bardziej sucha.

Krople do oczu zaleca się w szczególności wszystkim użytkownikom soczewek całodobowych, którzy siłą rzeczy noszą soczewki najdłużej. Są dobrym pomysłem dla wszystkich, którzy mają problemy z noszeniem soczewek pod koniec dnia lub po prostu ich oczy są bardzie suche.

Na rynku dostępne jest co najmniej kilka produktów godnych polecenia. Produktem typowo przeznaczonym do stosowania, kiedy soczewka jest na oku są np. krople Cleaning Drops. Z kolei do nawilżania oczu bez soczewki świetnie nadadzą się np. krople Avizor Moisture Drops zawierające świetny środek nawilżający – hialuronian sodu. Ciekawą alternatywą do zakraplania oczu jest stosowanie kropli w sprayu. W tym celu można zaopatrzyć się w produkt Acuaiss Liposomaply. Stosując te krople panie nie muszą się obawiać, że rozmażą sobie makijaż. To również fajna alternatywa dla wszystkich, którzy mają problem z samym zakraplaniem.Może Ciebie również zainteresować