La Bella Muerte, czyli nieco inne podejście do Halloween

Październik 22nd, 2013

collage1 makijaż +czaszki

Wszyscy znamy tradycje związane ze Świętem Zmarłych, czyli odwiedzanie grobów bliskich nam osób, poświęcając się modlitwie i zadumie. Coraz częściej jednak lubimy skorzystać także z nieco bardziej rozrywkowej formy i wybieramy Halloween, wywodzące się z dawnego święta celtyckiego. Może tym razem spróbujemy spojrzeć na śmierć w nieco inny sposób.

Día de los Muertos

To nic innego jak Dzień Zmarłych obchodzony na terenie Meksyku i Ameryki Centralnej w wigilię 1 i 2 listopada. Wywodzi się z festiwalu z czasów prekolumbijskich, którego opiekunką była żona boga śmierci. Później utożsamiana z La Catrina – Królową Śmierci o wizerunku spopularyzowanym przez meksykańskiego rysownika i litografika Jose Posada Guadalupe.

Radość, zabawa, śmiech

Jest to zupełnie inny typ świętowania niż ten, który znamy. Meksykanie budują swoim bliskim zmarłym ołtarze ku ich czci, przyozdabiając je kwiatami aksamitki, których to zapach wywołuje dusze i naprowadza je do rodzin. By wszyscy razem mogli świętować życie wieczne, bo życie doczesne jest dla tej kultury ulotnym mgnieniem, a właściwe życie rozpoczyna się dopiero po śmierci. Jest to więc powód do radosnego świętowania bowiem zmarli nadal egzystują.

Calaveras de dulce

Słodkie cukrowe czaszki pięknie przyozdobione doprawiane czekoladą czy tequilą, to tradycyjne słodycze spożywane w Dzień Zmarłych. Często noszą imiona zmarłych lub w ramach psikusa osób nadal żyjących. 🙂

La Bella Muerte

Piękna śmierć to częsty motyw makijaży wykonywanych na zabawy w Dzień Zmarłych. Wzorowany jest na dekoracjach jakimi zdobi się cukrowe czaszki. Trzeba przyznać, że do takich stylizacji idealnie pasować będą soczewki kontaktowe, kolorowe z linii Crazy Lens lub Crazy Lens GLOW (świecące w świetle UV). Mnogość wzorów jakie są dostępne na pewno pozwoli stworzyć niezapomnianą stylizację… może tym razem nie upiorną, a właśnie piękną?!

Zapraszamy do Bezokularow.pl

 

Bonus – film instruktażowy dla wszystkich tych, którzy chcieliby się pokusić o makijaż La Bella Muerte:

 Może Ciebie również zainteresować