Magiczne działanie barw – KOLOROTERAPIA

Lipiec 27th, 2012

koloroterapia_pro1

Czy potraficie wyobrazić sobie świat bez kolorów? Wyłącznie w odcieniach szarości, czerni, ewentualnie bieli? Zapewne nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę odgrywa dobrze nam znana paleta barw.


Tajemnicą nie jest, że kolory wykorzystuje się w medycynie, a wszelkie działania mające na celu usunięcie objawów choroby, dotarcia do jej przyczyn, nazywa się koloroterapią.
Kolory normalizują procesy w całym organizmie, dzięki którym dochodzi do zdecydowanego poprawienia samopoczucia, a co za tym idzie również do zniwelowania – chociaż w minimalnym stopniu – nieprzyjemnych i uporczywych dolegliwości.
Koloroterapia jest jedną z  naturalnych metod leczenia, która pobudza organizm do uwolnienia z  niego samoleczniczych sił, pokładów energii. Polega na wprowadzaniu do organizmu odpowiednich barw za pomocą specjalnych lamp; wytwarzane wibracje odbierane są przez oczy i skórę, jak również tzw. czakry, czyli ośrodki energetyczne. Jest to jedna z popularniejszych alternatywnych metod leczenia.

Czerwień będzie najodpowiedniejsza dla wszystkich tych, którzy czuja, że brakuje im energii. Jak się można domyślić, odpowiada ona za układ krążenia oraz serce. W zdecydowany sposób ożywia, dodaje sił witalnych, podnosi ciśnienie tętnicze krwi. Warto wspomnieć, że stymuluje nie tylko pracę najważniejszego organu, ale także układu nerwowego. Potrafi wywołać gwałtowne reakcje – namiętność, bunt, ale także agresję; niezaprzeczalnie dodaje też odwagi.
Pomarańczowy jest kolorem kreatywności, witalności, ciepła i radości. Zbliża, pobudza i oddziałuje pozytywnie na cały organizm – uwolnić może stłumione napięcia. Działa pomocniczo w trawieniu, przemianie materii.
Żółty charakteryzuje się wywoływaniem zadowolenia. Osoby otaczające się tym kolorem lubią zmiany i nowe doświadczenia, mają wysokie ambicje, bardzo lubią być doceniani. Kolor ten jest związany z umysłem, wpływa na system nerwowy i pracę układu pokarmowego.
Odcienie niebieskiego uspokajają, wyciszają, poprawiają koncentrację, mają też działanie chłodzące. Barwa ta największy wpływ ma na układ oddechowy, poprawić może funkcjonowanie płuc, jak również oskrzeli, pozytywnie oddziałuje także na krtań, gardło czy tarczycę. Kolor niebieski znacznie obniża ciśnienie krwi.
Fiolet pomoże nam usunąć zmęczenie, złagodzi stres, zniweluje bezsenność. Kolor ten działa oczyszczająco, ale pogłębić może uczucia samotności. W medycynie wykorzystuje się go w leczeniu chorób oczu, pęcherza moczowego, reumatyzmu czy chorób umysłowych.
Indygo, kolor ten oczyszcza emocjonalnie, powoduje wyciszenie wewnętrzne, działa na zaburzenia nerwowe. Leczy astmę, paraliż, choroby płuc, choroby oczu i uszu.
Zieleń działa uspokajająco i relaksująco. Daje poczucie bezpieczeństwa. Badania dowodzą, że wzmacnia serce, układ krążenia, a także system immunologiczny. Kolor zielony działa też korzystnie w przypadku leczenia wrzodów żołądka czy grypy.

 

Skoro jesteśmy już przy temacie kolorów, warto wspomnieć o soczewkach zmieniających kolor oczu. Szczególnie w tej chwili polecamy soczewki kolorowe Freshlook, mamy świetną promocję w sklepie: zestawy z soczewkami Freshlook. Poza tym warto też wspomnieć o soczewkach Johnson&Johnson: Acuvue Colours. Poza tradycyjnie zmieniającymi kolor oczu soczewkami są także soczewki Crazy Lens. W ramach ‚koloroterapii’ może warto zmienić kolor oczu na lato? 😉Może Ciebie również zainteresować