Mam wrażliwe oczy – jakiego płynu mogę używać?

Wrzesień 11th, 2014

oko2

Na pewno niejedni z Was zastanawiają się, który płyn będzie najodpowiedniejszy w przypadku oczu wrażliwych, skłonnych do podrażnień czy dla tych, którym nie są obce alergie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zwięzłe zestawienie najlepszych płynów, stworzonych dla najbardziej wymagających klientów.

ReNu MPSBausch&Lomb (120 ml, 360 ml)

Służy on do codziennego użytkowania – zadba o odpowiedni poziom nawilżenia soczewek, nie pomijając niezwykle ważnej kwestii jaką jest dezynfekcja. Dzięki obniżonej zawartości środków grzybobójczych (nie zastosowano w nim chlorheksydyny oraz thimerosalu) bez obaw stosować go mogą wszyscy, którzy borykają się z powracającymi dolegliwościami oczu.

AoSept PLUSCiba Vision/Alcon (360 ml)

Aosept to nic innego jak jednostopniowy płyn stworzony na bazie nadtlenku wodoru (wody utlenionej), który nie zawiera żadnych konserwantów. Nieznaczne stężenie wody utlenionej zawarte w płynie powoduje utlenienie błony komórkowej drobnoustrojów, które zostają natychmiast zniszczone. Następnie sama woda utleniona ulega neutralizacji (czyli rozłożeniu na wodę i tlen) dzięki platynowemu dyskowi (jest on umieszczony pod koszyczkiem z soczewkami). Co niezwykle ważne nie podrażnia oczu, jest łatwy w użyciu i pozostawia soczewki czyste i gotowe do założenia. Śmiało można go stosować do pielęgnacji wszystkich soczewek kontaktowych.

EyeLove Comfort PLUS z hialuronianem sodu (100 ml, 360 ml, 500 ml)

Płyn ten dzięki zawartości dodatkowego składnika nawilżającego, tzw.  hialuronianu sodu, zapewnia soczewkom odpowiedni poziom nawilżenia, znacznie poprawiając komfort podczas ich noszenia. Można go bez obaw stosować w przypadku użytkowania wszystkich miękkich soczewek. Obecność w składzie cytrynianu sodu sprawia, że nie ma konieczności pocierania soczewek w trakcie ich czyszczenia – warto jednak pamiętać, że mechaniczne pocieranie soczewki pozwala usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia. EyeLove Comfort PLUS to jeden z najlepszych obecnie dostępnych na rynku płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Decyzję zostawiamy Wam – pamiętajcie jednak, że wybór odpowiedniego płynu jest tak samo ważny, jak wybór soczewek; jego wysoka jakość sprawi, że komfort użytkowania soczewek kontaktowych będzie jeszcze bardziej zauważalny.

Zapraszamy do sklepu internetowego

Bezokularow.pl

 

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować