Nie taka Azja straszna, czyli dajmy szansę soczewkom Horien

Czerwiec 25th, 2015

logo Horien

Wielokrotnie można spotkać się z opinią, że to co pochodzi z fabryk krajów azjatyckich (Chin, Tajwanu, Korei) nie jest dobrej jakości. Część klientów boi się, choć nie słusznie, wyrobów kontaktologicznych pochodzących z tamtejszych fabryk. Jednym z takowych jest linia produktów Horien– dziś przybliżymy Wam tę markę.


Pochodzenie Horien

W Europie linia produktów Horien pochodzi od firmy pod nazwą Horien Contact Lens Co.,Ltd. w Azji firma ta znana jest jako Hydron Contact Lens Co., Ltd. Firma ta należy do koncernu Ginko Optical Group mającą swoją siedzibę na Tajwanie.

W 1995r Ginko Optical Group przejęło od Hydron International fabrykę mieszcząca się w Waco (Texas, USA), która zajmowała się produkcją soczewek kontaktowych. W 1996r cała produkcja została przeniesiona z Texasu do nowo wybudowanej fabryki w Chinach. 2008r otwarto kolejną nowoczesną fabrykę, która może dostarczyć 45 milionów soczewek kontaktowych rocznie.

Horien w Polsce

W Polsce dystrybutorem i jedynym właścicielem marki Horien jest firma J&M Prestige, która jako pierwsza w 2004r nawiązała współpracę z największym azjatyckim producentem wyrobów kontaktologicznych. Wysoka jakość i atrakcyjna cena asortymentu z linii Horien zyskały popularność wśród użytkowników nie tylko w Polsce ale i w Czechach, Słowacji, Litwie, Estonii, Wielkiej Brytanii i  na Cyprze.

Horien i przestrzeganie norm

Soczewki i płyny produkowane są w nowoczesnej fabryce, gdzie wykorzystuje się najnowszy sprzęt spełniający wymogi dopuszczalności do użytku. Produkcja odbywa się zgodnie z wymogami dla wyrobów medycznych akredytowanych przez Unię Europejską a określonych w dyrektywie MDD 93/42/EWG. Certyfikat zgodności został wydany przez znaną i cenioną jednostkę notyfikowaną Det Norske Veritas. Horien Contact Lens ustawicznie dąży do podnoszenia jakości oferowanego asortymentu, by spełniać oczekiwania wymagających klientów. Nowoczesne zaplecze techniczne oraz wysoka jakość produktów zgodnych z wymogami UE potwierdza certyfikat ISO14001 and GB/T28001-2001.

Co oferujemy z linii Horien

W sklepie Bezokularow.pl mają państwo do wyboru:
– soczewki miesięczne Horien Disposable w op. 3 szt. i Horien Disposable 6szt.,
– soczewki jednodniowe Horien 1Day Disposable w op. 30szt.,
– płyn Horien Multi-Purpose Solution w pojemności 120ml, 360 ml i 500ml,
– krople Horien Aqua Comfort w pojemności 15ml

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczu

 Może Ciebie również zainteresować