Noszę soczewki – co zabrać na krótki wyjazd?

Marzec 23rd, 2015

walizka

Często zwracacie się do nas z pytaniem co będzie najlepszym rozwiązaniem na czas krótkiego wyjazdu. By pakowanie na kilkudniowy urlop poszło sprawniej niż zwykle, przeczytajcie co warto ze sobą zabrać.

Podstawa – zapasowe soczewki

Nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć – wystarczy przypadkiem upuścić soczewkę (i nie móc jej znaleźć) czy uszkodzić ją paznokciem. W tym momencie pojawia się chwila zawahania: czy zabrałem dodatkową soczewkę? Bardzo często odpowiedź brzmi: nie. By uniknąć tego typu nieprzewidzianych zdarzeń, warto mieć ze sobą co najmniej jedną zapasową soczewkę, najlepszą opcją będzie para (opcja w przypadku noszenia soczewek miesięcznych). Soczewki miesięczne pakowane są po 3 bądź 6 szt., dlatego nawet jeśli przy zakupach decydujecie się na mniejszą ilość soczewek, trzecia zostaje w zapasie – warto ją spakować do podręcznej kosmetyczki. Świetnym rozwiązaniem są najnowszej generacji soczewki EyeLove Exclusive – pakowane również po 3 szt.

Inną opcją dostępną na rynku są soczewki jednodniowe – w tym przypadku płyn do ich pielęgnacji jest zupełnie zbyteczny- wystarczy odpowiednia ilość soczewek. Niezwykle komfortowe jest to, że po ich zdjęciu wyrzucamy je, a kolejnego dnia zakładamy nowe.

Mniejszy płyn w zupełności wystarczy

Na kilkudniowy wyjazd płyn o pojemności 360 czy 500 ml będzie zbyteczny. Idealnym rozwiązaniem są mniejsze płyny – np. 100 bądź 120 ml – warto sięgnąć po EyeLove Comfort (100ml) lub płyny z dodatkowym składnikiem nawilżającym – hialuronianem sodu, np.  EyeLoveComfort PLUS (100ml, gratis pojemnik) lub BioTrue Flightpack (2x60ml, 2 pojemniki).

Kosmetyczka podróżna, czyli wszystko w jednym miejscu

Dla pań, które lubią mieć porządek w torebce, świetnym rozwiązaniem będzie kosmetyczka podróżna w czterech wariantach kolorystycznych. Znajdziecie w niej: pęsetę, pojemnik na soczewki oraz 2 podłużne pojemniki na płyn do soczewek. Od teraz wszystko co potrzebne w przypadku noszenia soczewek będzie pod ręką.

Udanych podróży życzy Bezokularow.pl – soczewki kontaktowe

 

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczu

 Może Ciebie również zainteresować