Patrząc w Twoje oczy, powiem na co chorujesz – IRYDOLOGIA

Listopad 26th, 2012

1168896623_image

Czy wiecie, że istnieje dość niekonwencjonalna metoda oceny stanu zdrowia? Otóż dzisiaj chcielibyśmy wspomnieć o niezwykłej irydologii – po barwie bądź zmianach zachodzących w tęczówce, irydolog, czyli specjalista zajmujący się tą dziedziną medycyny naturalnej, stwierdzić  może na co dana osoba choruje bądź na co może w przyszłości zachorować, poinformować również może, jakimi chorobami jesteśmy obciążeni dziedzicznie.

Badanie przeprowadza się za pomocą urządzenia zwanego telewizją barwną, które umożliwia obserwację tęczówki w aż 50 – krotnym powiększeniu. Wszelkie zmiany w tęczówce porównuje się z mapami irydologicznymi – prezentują one układy i narządy wewnętrzne, a co niezwykle istotne – każdej części ciała odpowiada na tęczówce ściśle określone miejsce.

Warto zaznaczyć, że pierwsze wzmianki o tej dość kontrowersyjnej nauce pochodzą ze starożytnych Chin, a do czego mogła służyć owa metoda? Otóż do oceny stanu zdrowia kupowanego bydła. Metoda ta znalazła swoich zwolenników również w Egipcie, Grecji czy w Indiach.

Warto wspomnieć o kilku kluczowych datach: w 1951 roku założono Organizację Irydologów, a w 1992 roku w Radomiu powstał Polski Instytut Irydologii – obok działalności badawczej oraz dydaktycznej, ważną rolę pełni działalność wydawnicza, a założycielem i jednocześnie dyrektorem jest Marek Woźniak.

Zwolennicy irydologii twierdzą, że metoda ta  jest niezawodna – irydolog potrafi bez dodatkowych badań, stwierdzić co pacjentowi dolega, mimo że wykryta przez niego choroba jest w początkowym stadium. Jak łatwo się domyślić – prawa tęczówka ukazuje stan zdrowia organów umieszczonych po tej stronie ciała, natomiast lewa – tych znajdujących się po lewej stronie.

Irydodiagnostyka, czyli badanie irydologiczne nie powoduje żadnego dyskomfortu, jest bezbolesne – polega jedynie na patrzeniu w oczy w celu stworzenia mapy tęczówki oka.  A dlaczego to właśnie  oko jest zwierciadłem wszelkich chorób? Otóż to właśnie w nim umiejscowione są zakończenia połączeń nerwowych – powiązane one są z każdym narządem wewnętrznym, każdą częścią organizmu; oko bardzo szybko reaguje na wszelkie, nawet najdrobniejsze zmiany w układzie nerwowym oraz krwionośnym. Warto również wspomnieć, że za pomocą irydologii ustalić można stan zatrucia organizmu.

Zaskakujący może być fakt, że ta niekonwencjonalna metoda sprawdza się od 80 do 95%; co ciekawe wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród lekarzy z całego świata, w tym np. z USA  – dzięki temu dochodzi do rozwoju nowoczesnych technik, które w znaczny sposób ułatwiają obserwację tęczówki.

Należy jednak pamiętać, że nie można polegać jedynie na niekonwencjonalnych metodach leczenia – specjalistyczne badania w niektórych przypadkach są jedynym rozwiązaniem – lekarz irydolog ma obowiązek skierować pacjenta do specjalisty, jeśli podejrzewa poważniejsze schorzenia; idealnym określeniem jest nazywanie idyrologii badaniem uzupełniającym, sugerującym przeprowadzenie specjalistycznych badań.

 

 

Bezokularow.pl – zapraszamy na zakupy! Soczewki kontaktowe, płyny do soczewek i więcej! Sprawdź najatrakcyjniejsze oferty.Może Ciebie również zainteresować