Płyny do soczewek – który wybrać?

Lipiec 19th, 2012

Płyn do soczewek kontaktowych

Na pewno nie raz zastanawialiście się, czym tak naprawdę różnią się płyny do przechowywania soczewek. Specjalnie dla Was postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu kilka najbardziej popularnych, które kupić możecie w naszym sklepie internetowym, jak i w punktach stacjonarnych.

Jak wiadomo, głównym zadaniem płynu do pielęgnacji soczewek jest usuwanie z soczewki wszelkich zanieczyszczeń i osadów, a także mikroorganizmów. Płyn powinien także w odpowiedni sposób nawilżać soczewkę, w celu zniwelowania uczucia suchości, podrażnienia.

Solo Care Aqua
Jednym z najbardziej znanych płynów, dostępnych na rynku jest wielofunkcyjny płyn Solo Care Aqua (Ciba Vision), który dostępny jest w wersji większej, tzn. 360 ml oraz dużo mniejszej, czyli 90 ml. Zawiera prowitaminę B5 i Sorbitol, które tworzą system HydroLock, gwarantujący doskonałe nawilżenie soczewek kontaktowych. Musicie pamiętać, że można go stosować przez 3 miesiące od otwarcia.

ReNu
Kolejny płyn, równie dobrze znany wszystkim, którzy noszą soczewki, jest ReNu Multiplus (Bausch&Lomb) bądź ReNu MPS do oczu wrażliwych. Dostępny jest również w dwóch wariantach, tj. 360 ml oraz 120 ml. Najbardziej charakterystyczną cechą, która odróżnia go od pozostałych płynów, jest fakt, iż można go stosować aż 6 miesięcy od otwarcia!

EyeLove Comfort
Płyn, który można z czystym sumieniem polecić, to EyeLove Comfort – i nie dlatego, że jest on przez nasz sklep rekomendowany! Wiele osób nie zauważa różnicy między nim a innymi wspomnianymi droższymi płynami. Bardzo dobrze usuwa osady białkowe, nawilża soczewkę, sprawia, że komfort noszenia jest zdecydowanie większy. I co ważne, dostępny jest w trzech różnych pojemnościach – 100 ml dla podróżników, 360 ml oraz 500 ml. Warto zwrócić uwagę na płyny EyeLove Comfort, ponieważ są w bardzo korzystnej cenie w porównaniu z innymi płynami, a nie odbiegają jakością od tych najbardziej popularnych. Należy je zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia.

BioTrue
Jednym z faworytów jest Biotrue™ od Bausch&Lomb. Świetnie oczyszcza soczewkę z wszelkich zanieczyszczeń oraz dodatkowo zawiera hialuronian sodu, który jest naturalnym składnikiem filmu łzowego. Gdy soczewki są w nim przechowywane, jego składniki tworzą na ich powierzchni nawilżającą powłokę, która pomaga utrzymać komfort noszenia przez cały dzień. Trzeba pamiętać, żeby zużyć go w 3 miesiące po otwarciu.

Opti-Free
Często wybierane prze klientów są również dobrze znane płyny od firmy Alcon, a mianowicie Opti-Free Express (355 ml, 120 ml) oraz wersji bardziej nawilżającej, czyli Opti-Free RepleniSH (300 ml, 120 ml oraz 60 ml). W zadowalający sposób usuwają wszelkie osady białkowe, które gromadzą się każdego dnia. Dzięki nim pozbędziemy się również zanieczyszczeń i zapewnimy sobie dostateczne nawilżenie. Używać go można do 3 miesięcy od otwarcia. Warto także wspomnieć o najnowszym płynie od Alcom – Opti-Free PureMoist (300 ml), który jako jedyny zawiera unikalną formułę HydraGlyde Moisture Matrix zapewniającą 16 godzin nawilżenia soczewek kontaktowych. Płyn ten można używać do 6 miesięcy od momentu otwarcia.

Jak wybrać najodpowiedniejszy dla nas płyn?
Wybór odpowiedniego płynu to niestety trudna decyzja. Bardzo często sprawdza się tutaj metoda prób i błędów, dzięki której wybierzemy ten, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Należy pamiętać, że nie zawsze wysoka cena przekłada się na równie wysoką jakość, bowiem są płyny zdecydowanie tańsze, a równie dobre (bądź nawet lepsze). W tym przypadku wszystko zależy od osobistych preferencji.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego www.bezokularow.pl– znajdziecie tam również inne płyny, które nie znalazły się w tym zestawieniu.Może Ciebie również zainteresować