Płyny o mniejszej pojemności – który wybrać?

Marzec 18th, 2015

flightpack BioTrue

Wielu z Was zastanawia się nad wyborem mniejszego płynu do pielęgnacji soczewek, argumentując, że większego po prostu nie są w stanie zużyć. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zwięzłe zestawienie najlepszych płynów do 120ml pojemności.

EyeLove Comfort PLUS 100ml (Disop)

Niezaprzeczalnie najważniejszym składnikiem wspomnianego wyżej płynu jest dodatkowy składnik nawilżający, a mianowicie tzw. hialuronian sodu. EyeLove Comfort PLUS posiada nie tylko właściwości regeneracyjne i nawilżające, ale także zapewnia  komfort i świeżość. Płyn ten śmiało można polecić osobom, które zmagają się z wrażliwymi oczami.

 

BioTrue Flightpack 120ml (Bausch&Lomb, 2x60ml)

Inspirowany biologią narządu wzroku płyn BioTrue zawiera substancje nawilżającą, która jest także składnikiem filmu łzowego, a jego odczyn jest dopasowany do pH prawidłowych łez. Płyn ten zabezpiecza i chroni soczewki,  przedłużając komfort ich użytkowania.  Dwie oddzielne buteleczki o pojemności 60ml to świetne rozwiązanie, jeśli zależy nam na płynie idealnym do torebki czy na kilkudniowy wyjazd.

Renu Multiplus/ Renu MPS – do oczu wrażliwych 120ml (Bausch&Lomb)

Wspomniane wyżej płyny służą do czyszczenia, płukania, dezynfekcji  i przechowywania każdego rodzaju soczewek. Wyjątkowa kombinacja składników umożliwia łatwą pielęgnację soczewek kontaktowych przy użyciu tylko jednego produktu. Dodatkowo skutecznie usuwają wszelkie mikroorganizmy i zanieczyszczenia gromadzące się na soczewkach.

Opti Free Pure Moist 90ml (Alcon)

Płyn rekomendowany jest szczególnie do pielęgnacji silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych. Dowiedziono, że płyn Opti-Free PureMoist zwiększa komfort noszenia soczewek silikonowo-hydrożelowych, jak również hydrożelowych. Zawiera unikalną formułę HydraGlyde Moisture Matrix zapewniającą do 16 godzin nawilżenia soczewek kontaktowych oraz komfort od ich założenia aż do zdjęcia.

Pamiętajcie, że to tylko propozycje – płynów o pojemności do 120ml jest o wiele więcej.

Bezokularow.pl – soczewki kontaktoweMoże Ciebie również zainteresować