Po ile sztuk pakowane są soczewki?

Grudzień 29th, 2014

Fotolia_65823912_XSdd

Niejednokrotnie pada to pytanie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy małe zestawienie odnośnie kartoników z soczewkami… czyli ile sztuk w nich znajdziecie i dlaczego akurat tyle.

Soczewki roczne pakowane po 1 sztuce

W tej grupie nie znajdziemy wiele firm. Na pewno są to soczewki toryczne konwencjonalne np. Proclear Tailor Made Toric (duża rozpiętość mocy sferycznych i cylindrycznych oraz osi) oraz soczewki konwencjonalne Proclear Sphere RX ( +/- 35.00 D). Są to soczewki z wyższej półki cenowej, które przeznaczone są dla osób, dla których pozostałe soczewki nie są odpowiednie ze względu na wadę wzroku, która wymaga korekcji jedynie specjalistycznymi soczewkami.


Soczewki miesięczne pakowane po 3 szt.

Wielu naszych klientów jest zaskoczonych taką ilością soczewek w opakowaniu. Dla osoby, która posiada dwie jednakowe wady wzroku nie ma to większego znaczenia, jednak dla tych, których moc sferyczna oka lewego różni się od prawego, takie rozwiązanie wydaje się być najkorzystniejsze. Dlaczego? Otóż osoby te mają możliwość zakupienia soczewek w mniejszej ilości, również na 3 miesiące (tak samo jak w przypadku osoby mającej jedną wadę wzroku, która kupuje 6 szt. zamkniętych w jednym opakowaniu) – udogodnienie sprawdza się w przypadku osób, które zmieniły dotychczas noszone soczewki na inne i nie chcą decydować się na zakup w sumie 12 szt. podczas jednych zakupów.

Przykładem mogą być soczewki silikonowo- hydrożelowe od Cooper Vision, a mianowicie EyeLove Exclusive oraz Biofinity, jak również Air Optix od firmy Alcon (dawniej Ciba Vision).

.

Soczewki dwutygodniowe, miesięczne pakowane po 6szt.

To najbardziej preferowana ilość soczewek w kartoniku. Całe opakowanie wystarczy na 3 miesiące użytkowania (przy jednakowej wadzie wzroku).

.

Soczewki dwutygodniowe pakowane po 12 lub 24 szt.

Od niedawna można zaopatrzyć się w opakowania zawierające 12 lub nawet 24 szt. Nie da się ukryć, że ta opcja pozwala sporo zaoszczędzić. Coraz więcej osób przekonuje się do zamawiania większej ilości szkieł, tym bardziej, że każde soczewki mają co najmniej dwuletni – trzyletni termin ważności. W większych ilościach możemy zakupić soczewki Oasys od Johnson&Johnson.

Soczewki jednodniowe pakowane po 10, 30, 90, 180 szt.

Wszystko uzależnione jest od tego, na jaki czas potrzebujemy konkretnych soczewek. Jeśli ma to być opcja tylko i wyłącznie na czas urlopu czy wakacji, świetnie sprawdzi się 10 oraz 30 szt.  Jeśli jednak na co dzień nosicie soczewki jednodniowe, najkorzystniejsza będzie opcja 90 lub nawet 180 szt., pozwoli sporo zaoszczędzić. Dla przykładu – soczewki Dailies Aqua Comfort Plus (Alcon, 30szt., 90szt.), Moist (Johnson&Johnson, 10 szt., 30szt., 90szt.), TruEye (Johnson&Johnson, 10szt., 30szt., 90szt., 180szt.).

Nie da się ukryć, że soczewki jednodniowe zapewniają niesamowity komfort – możecie zapomnieć o płynie do płukania! Przy tego rodzaju soczewkach nie jest on potrzebny, gdyż jak sama nazwa wskazuje soczewki przeznaczone są do jednorazowego użytku.

.

Decyzję pozostawiamy Wam, drodzy Bezokularowcze!

Bezokularow.pl – tylko oryginalne soczewki kontaktowe.

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować