Pomaganie jest fajne! „Szlachetna Paczka” w BezOkularow.pl

Grudzień 21st, 2017

_MG_5894_2xmas

Ponad 20 tysięcy – tylu rodzinom udało się pomóc w tym roku w ramach „Szlachetnej Paczki”. Choć to spora liczba – rzeczywiście potrzebujących w Polsce, którzy potrzebowaliby wsparcia jest z pewnością o wiele więcej. Pracownicy BezOkularow.pl postanowili w tym roku przyłączyć się do tej inicjatywy. Ty też możesz!

Okres świąteczno-noworoczny to jeden z piękniejszych momentów w roku, każdy jest dla siebie miły, mamy okazję do odpoczynku i spędzenia czasu z naszymi bliskimi. Jedną z pięknych tradycji w Polsce jest również wymiana prezentami.

Każdy z nas lubi je dostawać, zapominając często ile radości może sprawiać również ich dawanie – szczególnie jeśli nie oczekujemy niczego w zamian. Na szczęście są inicjatywy, takie jak „Szlachetna Paczka”, które o tym przypominają, bo pomimo tego, że czas Bożego Narodzenia może należeć do najmilszych w roku, to jeśli sytuacja rodzinna lub finansowa nie jest wystarczająco dobra – grudzień może być trudnym miesiącem.

Niepozorny początek

Zaczęło się od luźno rzuconego pomysłu a skończyło na wspólnym prezencie od pracowników BezOkularow.pl dla Pani Basi z Gniezna. Każdy chciał pomóc. Ryż, cukier, mąka, olej, konserwy – to produkty pierwszej potrzeby a równocześnie takie, które mają długą datę ważności i można z nich wyczarować cuda w kuchni, nie tylko od święta, ale również na co dzień. Na tym nam najbardziej zależało – by Pani Basia mogła spędzić święta w przyjaznej atmosferze a jednocześnie nie musiała martwić się co dalej.

IMG_0016

Następnym celem było zapewnić Pani Basi nowe ciepłe ubranie, ponieważ poprzednia kurtka była już po prostu zużyta. Nie zabrakło też żelazka oraz maszynki do mielenia mięsa. Nie mogliśmy również zapomnieć o bardziej osobistym akcencie całej paczki jakim był stroik świąteczny wykonany własnoręcznie przez jedną z naszych koleżanek oraz kartce świątecznej, na której każdy mógł się podpisać.

IMG_0046

Radość z pomocy

Choć żadne z nas nie jest mistrzem pakowania prezentów i z pewnością „Perfekcyjna Pani Domu” miałaby nam wiele do zarzucenia, to cała inicjatywa sprawiła nam mnóstwo radości. Jednocześnie dała poczucie zrobienia „czegoś więcej” w ten szczególny czas. Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o możliwości pomocy najbardziej potrzebującym osobom w swoim mieście i sprawienia, że ich święta będą wyjątkowe.

_MG_5900

A Ty? Brałeś udział w „Szlachetnej Paczce”? Jeśli nie, to serdecznie zachęcamy do pomocy w przyszłym roku – każdy z nas może komuś pomóc! My na pewno w przyszłym roku powtórzymy akcję.

Wejdź na stronę SzlachetnaPaczka.pl i zobacz jak możesz pomóc nie tylko w Święta.Może Ciebie również zainteresować