Powody, dla których warto zacząć przygodę z soczewkami

Lipiec 2nd, 2013

oczy ślub

Na pewno niejedni z Was wciąż mają wątpliwości czy zdecydować się na soczewki kontaktowe, dlatego dziś specjalnie dla wszystkich niezdecydowanych zestawiamy kilka niepodważalnych faktów, dzięki którym na pewno sięgnięcie po szkła!

 

  1. Zapomnij o ukrywaniu świetnie wykonanego makijażu za okularami korekcyjnymi – od teraz będziesz mogła cieszyć się swobodą i komfortem jaki dają soczewki kontaktowe – śmiało możesz łączyć makijaż oka z noszeniem szkieł.
  2. Nie musisz rezygnować z okularów przeciwsłonecznych – odkąd zaczniesz przygodę z soczewkami śmiało możesz przebierać w najróżniejszych modelach czy kolorach, a co ważne – do Twoich oczu nie dociera szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe ( o doborze odpowiednich okularów przeciwsłonecznych przeczytacie tutaj: KLIK).
  3. Soczewki kontaktowe to najlepsza opcja dla wszystkich, którzy czynnie uprawiają sport – zapewniają bezpieczeństwo, nie ograniczają pola widzenia, a także zapewniają swobodę ruchu; odtąd parowanie szkieł (szczególnie zimą) czy zniekształcenia stają się przeszłością.
  4. Dzięki kontaktom podróżowanie samochodem staje się bezpieczniejsze i komfortowe – nawet przy słabym świetle jesteś w stanie lepiej ocenić odległości od innych pojazdów; dzięki ostremu widzeniu centralnemu i peryferyjnemu nie masz problemu z dostrzeganiem szczegółów –  zapomnij o wszelkich ograniczeniach!
  5. Soczewki kontaktowe możesz nosić w następujących trybach:

jednodniowym : w tym przypadku nie będziesz potrzebował płynów do ich pielęgnacji, bowiem zakładasz je rano, a wieczorem po prostu wyrzucasz nie martwiąc się o ich czyszczenie, szczególnie polecić możemy soczewki EyeLove Comfort 1-Day (Cooper Vision) dzięki którym poznasz komfort ostrego widzenia bez konieczności noszenia okularów korekcyjnych; warto wspomnieć, że ich cena to kolejny argument przemawiający na ich korzyść – są o 30% tańsze niż inne hydrożelowe soczewki dostępne na rynku
dwutygodniowym: w tym przypadku świetnie sprawdzą się soczewki Johnson&Johnson, np. Acuvue Oasys Hydraclear bądź Acuvue Advance Hydraclear, które dzięki zawartości silikonu zapewniają komfort noszenia nawet do trzech tygodni, a specjalna powłoczka hydraclear zapewnia nawilżenie aż do 12 godzin; warto wspomnieć, że zapewniają ochronę przez promieniowaniem UV
miesięcznym: idealnym rozwiązaniem będą soczewki całodobowe od Cooper Vision, a mianowicie Biofinity; materiał, z którego są wykonane, czyli AQUAFORM ™ idealnie łączy wyższą zawartość wody i wysoką przepuszczalność tlenu.

.
To tylko niektóre przykłady soczewek – szeroki wybór znajdziecie w naszym sklepie internetowym Bezokularow.pl. Pamiętajcie jednak, że pierwszym krokiem jest wizyta u okulisty bądź optometrysty – powinien on zbadać Wasze oczy pod kątem soczewek, podać krzywiznę, czyli wypukłość gałki ocznej – BC oraz średnicę – DIA. Na pierwszej wizycie powinniście również otrzymać gratisowe soczewki, a także płyn do ich pielęgnacji, czyli tak zwany zestaw startowy (więcej na ten temat przeczytacie na naszym blogu: KLIK)

.

Pamiętajcie, by dbać o swoje oczy!

Bezokularow.pl – tylko oryginalne soczewki.Może Ciebie również zainteresować