Prawidłowe czyszczenie soczewek

Listopad 20th, 2013

Zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek,3

W ramach przypomnienia przedstawimy dziś podstawowe zasady prawidłowej pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Przed przystąpieniem do zdjęcia czy też założenia soczewek kontaktowych, pamiętajmy zawsze, aby dokładnie umyć ręce. Najlepiej, jeśli myć będziemy środkami niepozostawiającymi tłustej powłoki na dłoniach. Kiedy dobrze wysuszywszy dłonie możemy przejść do wykonywania kolejnych czynności.

Przygotowanie pojemnika i płynu do soczewek

Pojemnik na soczewki powinien być zawsze czysty i suchy. Jego regularna wymiana powinna odbywać się, co najmniej po miesiącu użytkowania. Innymi słowy dla każdej świeżej pary soczewek powinien być przygotowany nowy pojemnik. Po wyjęciu soczewek kontaktowych, pojemnik powinien być zdezynfekowany i pozostawiony do wyschnięcia. Zapobiegnie to rozwojowi bakterii. Co oczywiste, po każdym założeniu soczewek wylewamy stary płyn, aby na wieczór do czystego pojemniku wlać kolejną świeżą porcję. Pamiętajmy też, by nie dotykać palcami końcówki dozownika płynu, unikniemy dzięki temu zainfekowaniu zawartości butelki.

Algorytm higienicznego czyszczenia soczewek kontaktowych:

1. Umyj i osusz dokładnie dłonie.

2. Na środek dłoni połóż soczewkę i zaaplikuj kilka kropli płynu do czyszczenia soczewek.

3. Następnie małym palcem drugiej ręki delikatnie potrzyj obie strony soczewki. Nie bójmy się wykonywać tej czynności. Zajmuje ona tylko chwilę, a przyczyni się do znacznie lepszego oczyszczenia powierzchni soczewki ze złogów białkowych i osadów tłuszczowych, jakie się na niej zgromadziły. Mimo, że soczewka jest bardzo delikatna potrafi też sporo znieść i nie rozerwie się podczas czyszczenia.

4. Dokładnie spłukujemy soczewkę płynem.

5. Wkładamy do pojemników już wypełnionych świeżą porcją płynu i pozostawiamy na czas, jaki producent wskazał do pełnej dezynfekcji.

To jakiego płynu użyjemy do przechowywania soczewek zależeć będzie od naszych preferencji. Dobrze, jeżeli skorzystamy z płynów cechujących się świetnymi możliwościami czyszczącymi jak i nawilżającymi. Każdą z tych właściwości znajdziecie w płynach do soczewek naszej marki EyeLoveComfort oraz EyeLoveComfort PLUS. Dzięki zastosowaniu naszych płynów, oko będzie w pełni chronione a przy tym komfort użytkowania soczewek kontaktowych pozostanie na najwyższym poziomie.

Sklep Bezokularow.pl zaprasza!Może Ciebie również zainteresować