Przy alergii? Soczewki jednodniowe ACUVUE®

Maj 18th, 2017

oko

Choć już od początku roku niektórzy z nas mogli skarżyć się na katar czy łzawienie oczu z powodu pylenia roślin, to okres, kiedy problem się nasili dopiero przed nami. Wiosna to okres wyzwań dla alergików, a szczególnie dla użytkowników soczewek kontaktowych.  Na szczęście z pomocą przychodzą soczewki, które przeznaczone są do noszenia w trybie jednodniowym.

Dla wielu osób może być zaskoczeniem, ale pylenie rozpoczyna się już pod koniec stycznia –  zaczyna kwitnąć leszczyna. Kiedy pojawia się kaszel i katar odróżnienie alergii na pyłki od zwykłego przeziębienia jest nie lada wyzwaniem. W następnych miesiącach zaczynają pylić kolejne drzewa i trawy (Rys. 1 – źródło mp.pl)

alergie_pylenie

U osób podatnych na działanie tych alergenów objawy alergii ulegają nasileniu w suche i wietrzne dni, kiedy pyłki unoszą się w powietrzu i ich stężenie jest największe. Ulgę alergikom przynoszą opady deszczu, wtedy objawy alergii są łagodniejsze lub całkowicie ustępują.

Unikaj alergenów

Szczególne trudności w okresie wiosennym czekają użytkowników soczewek, którzy mają uczulenie na alergeny wziewne. O ile katar czy kichanie nie przeszkadza podczas noszenia soczewek kontaktowych, o tyle łzawienie może powodować dyskomfort podczas korzystania z takiej metody korekcji wzroku. W alergiach najlepszą metodą minimalizującą objawy jest unikanie alergenów, jednak wiosną jest to szczególnie trudne. Piękna pogoda, słońce i wysokie temperatury powodują, iż chętniej przebywamy na świeżym powietrzu. Z pomocą przychodzą wtedy lekarze i przepisane przez nich odpowiednie leki.

Jednodniowe soczewki = soczewki jednorazowe

Alergia nie musi być ograniczeniem dla użytkowników soczewek kontaktowych nawet w okresie pylenia. Jednak w tym okresie musimy szczególnie zadbać o higienę i bezpieczeństwo noszenia soczewek – z pomocą przychodzą soczewki, które stosuje się w trybie jednodniowym.  Przykładami takich produktów są m.in. 1-DAY ACUVUE® TruEye®,
1-DAY ACUVUE® MOIST czy ACUVUE OASYS® 1-DAY with Hydraluxe™
. Wszystkie wyprodukowane przez wiodącą firmę na rynku soczewek kontaktowych – Johnson&Johnson. Z uwagi na to, że są jednorazowego użycia, alergeny nie gromadzą się nadmiernie na powierzchni soczewki. Dzięki temu możemy cieszyć się świeżością i komfortem oczu przez cały czas noszenia. Codziennie rano wyciągamy świeże soczewki ze sterylnie czystego blistra, a wieczorem wyrzucamy zużyte soczewki do kosza. Jest to dodatkowa oszczędność czasu – soczewki jednodniowe nie wymagają pielęgnacji.
1-DAY ACUVUE® MOIST jest soczewką hydrożelową dającą długotrwałe uczucie komfortu i nawilżenia. 1-DAY ACUVUE® TruEye® z materiału silikonowo-hydrożelowego, zapewnia zdrowie oczu i komfort noszenia. Silokono-hydrożelowa soczewka
ACUVUE OASYS® 1-DAY with Hydraluxe™ nadąża za aktywnym i wymagającym trybem życia, utrzymując doskonały komfort, jakość widzenia łatwość posługiwania się przez cały czas użytkowania. Dodatkowo soczewki ACUVUE® chronią oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego – mają wbudowany filtr UV.  Sprawią się świetnie w każdych warunkach!  Dodatkową zaletą jest dostępny szeroki wybór mocy, nie tylko korygują krótkowzroczność, ale również astygmatyzm. Dostępne są również dla pacjentów po 40 roku życia, chcących dobrze wiedzieć na każdą odległość. Ponadto – obecnie przy zakupie wielopaków klienci mogą w ramach promocji CASHBACK liczyć na częściowy zwrot pieniędzy na konto – w niektórych przypadkach to nawet 108 złotych!

Dodatkowe ukojenie

Dodatkowe ukojenie mogą przynieść krople do oczu. Podczas uciążliwego dnia pod względem pylenia przynoszą natychmiastową ulgę.  Koniecznie jednak muszą to być krople przeznaczone do stosowania razem z soczewkami.


*Wszystkie soczewki kontaktowe marki ACUVUE® posiadają filtr UV klasy 1 lub 2, który pomaga chronić rogówkę i wnętrze gałki ocznej przed transmisją szkodliwego promieniowania UV. Soczewki kontaktowe z filtrem UV NIE zastępują okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, gdyż nie zakrywają całkowicie oczu i okolic wokół nich. Transmisja promieniowania UV mierzona dla soczewek o mocy -1,00D.
ACUVUE®, ACUVUE OASYS® i HydraLuxeTM są znakami towarowymi firmy Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o. 2016 © Johnson & Johnson Poland Sp. z o. o, ul. Iłżecka 24, 02-135 Warszawa, Polska; TRIT/2016/08/7708
Niniejsza strona ma charakter informacyjno-reklamowy. Jest prowadzona i redagowana przez firmę Bezokularow.pl S.A., z siedzibą w 62-200 Gniezno, ul. Wrzesińska 44, NIP 784-247-26-48, REGON: 301637411 zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000413308, która jest autorem materiałów i opracowań na stronie i ponosi pełną odpowiedzialność za jej zawartość. Przeznaczona jest dla mieszkańców Polski. Informacje przedstawione na tej stronie mają jedynie charakter informacyjny i poglądowy i nie stanowią podstawy do diagnozowania konkretnych stanów chorobowych u indywidualnych osób, a przekazywanie przez Bezokularow.pl S.A. ogólnych informacji odnośnie stanu zdrowia i wad wzroku nie zastępuje porady lekarza specjalisty. W przypadku wystąpienia problemów ze wzrokiem należy udać się do właściwego lekarza specjalisty celem wykonania stosownych badań. Bezokularow.pl nie ponosi odpowiedzialności za samodzielne próby diagnozowania lub leczenia wad wzroku.

 Może Ciebie również zainteresować