Sezonowe alergie a soczewki kontaktowe

Maj 8th, 2017

kobieta z kwiatkiem

Alergia sezonowa staje się coraz powszechniejszą chorobą cywilizacyjną, która cyklicznie dotyka spory odsetek populacji. Obecnie częściej występują uczulenia na alergeny wziewne niż pokarmowe. Stawia to przed alergikami użytkującymi soczewki nie lada wyzwanie.


W naszym rejonie alergeny wziewne rozpoczynają pylenie wczesną wiosną a kończą jesienią. Zintensyfikowaniu i zaostrzeniu mogą ulec w tym okresie takie objawy jak: zapalenie spojówek, obrzęk powiek, łzawienie, przekrwienie, swędzenie czy pieczenie oczu. W następstwie tego dojść może do obniżenia tolerancji na odczuwanie obcego ciała jakim jest soczewka.

W czasie kiedy następuje okres pylenia roślin, na które jesteśmy uczuleni, dobrze jest się zaopatrzyć w soczewki jednodniowe. Dzięki temu, że użytkujemy je tylko jeden dzień, nie musimy obawiać się kumulacji alergenów na ich powierzchni. Zakładając nową parę kolejnego dnia, zapewniamy sobie przyjemną świeżość i komfort.

EyeLove Exclusive 1-Day

Najkorzystniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być soczewki jednodniowe EyeLove Exclusive 1-Day. Dzięki zastosowanemu silikonowi nowej generacji połączonemu z hydrożelem wiemy, że wiele osób będzie mogło się cieszyć wygodą i bezpieczeństwem jakie zapewniają soczewki jednodniowe najnowszej generacji.

Dodatkową ulgę w ciągu dnia może przynieść stosowanie kropli np. EyeLove Comfort, które można stosować z soczewkami kontaktowymi – przemywając oko, usuwają z jej powierzchni zanieczyszczenia w tym wszelkie pyłki przynosząc oczom ulgę. Dodatkowe nawilżenie soczewek uprzyjemni ich użytkowanie, szczególnie w upalne dni, które miejmy nadzieję są już coraz bliżej.

Czym alergicy mogą pielęgnować soczewki?

W sklepie Bezokularow.pl stworzyliśmy specjalną sekcję z płynami szczególnie polecanymi alergikom. Dział produktów dla alergików zawiera wyselekcjonowane płyny, które każda osoba z wrażliwymi oczami może wypróbować. Znajdują się tam płyny oksydacyjne, czyli takie które dezynfekują i czyszczą soczewki w procesie opartym na neutralizacji nadtlenku wodoru:

oraz płyn hybrydowy Synergi® 360 ml, który łączy w sobie wygodę płynu wielofunkcyjnego ze skutecznością i brakiem konserwantów płynu oksydacyjnego. Chcesz o nim poczytać więcej, zapraszamy do naszego wpisu na ten temat.

A co jeśli…

Nie uda nam się uniknąć przykrych następstw alergii? Można poradzić sobie inaczej, wystarczy sprawić by nikt naszych oczu nie zobaczył. Najefektowniej i najskuteczniej ukryjemy siebie w okularach przeciwsłonecznych. Doskonale nadadzą się do tego okulary Ray-Ban w modelu 3647 001/4O 51.

Lekkie metalowe oprawki w kolorze złota z białymi elementami oraz filtr UV 400 zapewnią wygodę i bezpieczeństwo, których potrzebujemy, a bezsprzecznie piękne i unikatowe barwienie soczewek sprawi, że nikt nie zwróci uwagi na nasze alergiczne przypadłości.

Okulary będą hitem tego lata – zapewniamy. Chcesz wiedzieć jak świetnie mogą dopełniać stylizację to zobacz jak wykorzystała je Paula z bloga Beauty.Fashion.Shopping.

Dla przypomnienia

By zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości dobrze jest unikać alergenów i o ile to możliwe wykluczyć je całkowicie z naszego otoczenia. Jeżeli jest to jednak niemożliwe należałoby rozpocząć leczenie odczulające u alergologa, który pomoże walczyć ze skutkami alergii wziewnej.

Bezokularow.pl

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować