Soczewka kontaktowa – na jaką wadę mi pomoże?

Październik 18th, 2013

wieloogniskowe

Soczewka kontaktowa pomoże i to na wiele typów wad wzroku. Poniżej znajdziecie wszelkie informacje!

Czasem soczewka pełni funkcję ochronną

Soczewka może być naszym sprzymierzeńcem po zabiegach wykonywanych w obrębie gałki ocznej. Nie które z typów soczewek są dopuszczone, jako soczewki terapeutyczne stanowiące opatrunek na ranie a zaliczyć do tego grona możemy: Air Optix Aqua Night&Day od Ciba Vision lub Acuvue Oasys od Johnson & Johnson.

Czasem może być małym pomocnikiem

Soczewka kolorowa nie tylko może być milą odmiana dla osób lubiących eksperymentować i to nie zależnie czy mają one wadę wzroku czy też nie. Jest ona też małym pomocnikiem osób z aniridią zastępując im tęczówkę, której nie maja. Jednocześnie soczewka taka pomaga chronić układ optyczny przed odbiorem nadmiernej ilości światła.

Nie widzę z daleka

W obecnych czasach rozwój krótkowzroczności wzmaga się, przez niekorzystne wpływ czynników zewnętrznych, na jaki narażony jest rozwijający się nadrząd wzroku. Wzmożona praca oczu przed komputerem i telewizorem sprzyja powstawaniu i pogłębianiu krótkowzroczności. Jednak nie ma się, czym przejmować, soczewki kontaktowe produkowane są w bardzo szerokiej rozpiętości mocy, bo aż do -35dioptrii, wiec spijmy spokojnie.

Muszę odsuwać od siebie obiekt, na który patrzę

Jesteś, więc dalekowidzem i też znajdziesz dla siebie soczewki, także do +35 dioptrii. Wedle własnych potrzeb możesz skorzystać z soczewek jednodniowych, dwutygodniowych lub miesięcznych.

Mam niezborność

Astygmatycy także znajdą dla siebie soczewki kontaktowe. W zależności od sposobu wybranego leczenia mogą to być soczewki miękkie lub twarde a nawet oba te typy na raz. Skomplikowana wada wzroku także może być korygowana przy pomocy soczewek kontaktowych.

Jestem po 40 roku życia i wada mi się zmienia

Dla osób dojrzałych, które dotknęła presbiopia także mamy do zaoferowania soczewki kontaktowe. Są to soczewki progresywne z dwiema strefami optycznymi: jedna do obserwacji obiektów z bliskiej odległości a druga dla obiektów dalekich. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musicie męczyć się już z dwiema parami okularów.

Jeżeli nie korzystasz jeszcze z soczewek kontaktowych, zapytaj podczas kolejnej wizyty u okulisty o możliwość doboru soczewek. Przejdź na Bezokularową stronę mocy;)

Zapraszamy Bezokuklarow.plMoże Ciebie również zainteresować