Soczewki całodobowe – nie taki diabeł straszny. Jak się z nimi obchodzić?

Lipiec 16th, 2012

sleep

Nie wiem jak Wy, ale ja nie przepadam za zakładaniem i zdejmowaniem soczewek. Jest to dla mnie dość trudna czynność 😉 Postanowiłam skorzystać z soczewek całodobowychBiofinity od Cooper Vision.

Jak podaje producent możliwe jest użytkowanie tych soczewek przez 30 dni, całodobowo. Dzięki temu, że soczewki te mają wysoki poziom nawodnienia, bo aż 48% (mimo że są silikonowo-hydrożelowe), nie wysychają tak szybko i pozwalają oku oddychać. Muszę przyznać, że spisują się bardzo dobrze, są delikatne i niewyczuwalne podczas użytkowania.

Dziennie czy całodobowo?

Na początku preferowałam tylko tryb noszenia dzienny, a na noc trafiały do płynu. Jak już się z nimi oswoiłam, zaczęłam w nich spać. Po przebudzeniu, mimo sporych obaw, nie ujrzałam w lustrze czerwonych oczu. Jedyne co dało się odczuć to mgliste widzenie i tzw „śpiochy”. Aby się tego pozbyć wystarczało zwykle mruganie. Rano dodatkowo zakraplałam intensywnie oczy, by wypłukać zalegające osady (mnie to wystarcza, jeżeli jednak czujecie, że to za mało, polecam krople Avizor Cleaning Drops, które dzięki zawartości poloksameru, rozpuszcza tłuste osady, lepiej oczyszcza soczewki silikonowo-hyrożelowe, na których łatwiej osadzają się tłuszcze).

Pielęgnacja

Pielęgnacja nie sprawia większych problemów. Wystarczy, tak jak w przypadku każdego rodzaju soczewek, przestrzegać podstaw higieny. Osobiście dyskomfort zaczynam  odczuwać po około tygodniu noszenia ciągłego. Miałam wrażenie jakby soczewka traciła na wilgotności, a oko i powieki chciały odpocząć. Dobrze soczewki po tym czasie zdjąć i dokładnie oczyścić, dając oku trochę swobody.

Jak podają badania w przypadku noszenia soczewek przez całą dobę wzrasta kilkakrotnie stopień rozwoju bakterii, a tym samym wzrasta ryzyko infekcji. Jeżeli jednak rzetelnie podejdzie się do zasad użytkowania i higieny oraz regularnie, co 3 miesiące, będzie odwiedzać okulistę – nie powinno być żadnych problemów.

Oto moje wrażenia podczas korzystania z soczewek miesięcznych całodobowych. Jeżeli macie podobne lub inne spostrzeżenia podzielcie się nimi z nami.

1 Komentarz

  • barcelonis77

    Lip th, 2012 5:28 PM Reply

    Sama noszę soczewki całodobowe od Cooper Vision, czyli Biofinity. Szczerze mówiąc jestem z nich bardzo zadowolona i nie zamienię ich na żadne inne! 🙂 A fakt, że nie ma konieczności zdejmowania, jeszcze bardziej przemawia na ich korzyść. Pozdrawiam.Może Ciebie również zainteresować