Soczewki kontaktowe a wakacje – na co zwracać uwagę?

Lipiec 23rd, 2019

kobieta w słońcu

Lato… kto z nas na nie, nie czeka! Wysokie temperatury, drinki z parasolką, urlop – z tym przede wszystkim kojarzą nam się wakacje. O czym warto pamiętać, jeśli zamieniamy w tym czasie okulary korekcyjne na soczewki lub na co dzień jesteśmy ich użytkownikami?

Choć dla wielu osób noszących na co dzień szkła kontaktowe zabranie ich ze sobą na wyjazd, jest rzeczą oczywistą, to warto zapisać je na liście „do zabrania” – tym bardziej jeśli jesteś osobą noszącą soczewki miesięczne lub dwutygodniowe, musisz pamiętać o zabraniu płynu pielęgnacyjnego oraz pojemniczka do ich przechowywania podczas nocy.

Dedykowana kosmetyczka

Obecnie w ofercie sklepu znajdziesz wiele płynów do czyszczenia soczewek, które dzięki niewielkiej pojemności, nie będą zajmowały dużo miejsca.  Dobrym pomysłem jest uszykowanie sobie dedykowanej kosmetyczki, w której znajdą się wszystkie potrzebne „akcesoria” do prawidłowej pielęgnacji soczewek podczas wyjazdu. W bezokularow.pl mamy nawet specjalnie przygotowany zestaw na taką ewentualność – Travel Pack, w którym znajdziesz płyn do soczewek 60 ml, krople do oczu, pojemniczek na soczewki, a w bonusie także… listerine do płukania ust.

Z takim zestawem będziesz przygotowany na każdą ewentualność podczas swoich wakacji. Dobrze jest także wyposażyć się w jakiś bezpyłowy ręcznik papierowy, który nie zostawi podczas pielęgnacji na Twoich dłoniach niczego, co mogłoby wpłynąć na jakość widzenia w soczewkach.

Bez pielęgnacji soczewek

Jeśli uważasz, że nie chcesz podczas wyjazdu musieć pamiętać o dokładnej pielęgnacji soczewek kontaktowych, a także przeznaczać w bagażu dodatkowego miejsca na akcesoria związane z tą metodą korekcji – pomyśl o soczewkach jednodniowych.

Dzięki temu, że jedną parę soczewek możesz nosić maksymalnie przez jeden dzień – codziennie na oczach masz świeżą parę szkieł kontaktowych i nie musisz przejmować się ich czyszczeniem. Warto dla pewności zabrać ze sobą o jedną parę soczewek więcej na wypadek zagubienia lub innej niespodziewanej ewentualności.

Zestawy testowe

Jeśli wcześniej korzystałeś z soczewek wielokrotnego noszenia i nie próbowałeś soczewek jednodniowych, możesz na początek zdecydować się na zestaw testowy soczewek jednodniowych EyeLove Exclusive 1-Day, w którym masz aż 10 sztuk soczewek. Dzięki temu nie wydajesz od razu większej kwoty, a dodatkowo bez problemu zmieścisz soczewki w swoim bagażu.

W ofercie są również dostępne zestawy testowe z soczewkami miesięcznymi.

Soczewki kontaktowe a woda

Specjaliści odradzają kontaktu z jakąkolwiek wodą w czasie, gdy na oczach mamy soczewki, gdyż może to zakończyć się poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. Jeśli jednak Twoja wada wzroku jest na tyle duża, że nie wyobrażasz sobie pływać bez soczewek, dopuszczalne jest założenie na ten czas soczewek jednodniowych, a po zakończeniu pływania – zdjęcie soczewek i założenie zupełnie świeżych.

Soczewki kontaktowe z ochroną przed słońcem

Najnowsze soczewki kontaktowe są wyposażone w filtr UV, który uchroni wnętrze Twojego oka przed szkodliwością promieni słonecznych. Razem z okularami przeciwsłonecznymi stanowią świetną barierę przed UV – na lato absolutne must have!

Takimi soczewki kontaktowymi są wszystkie ACUVUE®, a także rekomendowane przez Bezokularow.pl EyeLove Exclusive 1-Day i EyeLove Exclusive PRO.

Pamiętaj, że dobre przygotowanie do wakacji zagwarantuje Tobie udany wypoczynek i świetnie spędzony czas! Udanych wakacji!

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować