Soczewki kontaktowe. Czy wiesz o nich wszystko?

Grudzień 2nd, 2014

zakładanie soczewek kontaktowych

Zapewne nosisz soczewki dobrych kilka bądź nawet kilkanaście lat…  Ale czy wiesz o nich wszystko? Zapraszamy do lektury.

Jakie wady wzroku korygują soczewki kontaktowe?

Masz krótkowzroczność, ale co jeśli z biegiem czasu pojawi się problem z poprawnym widzeniem z bliska? Nie będzie konieczności rezygnowania z komfortu, który zapewniają soczewki. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem będą soczewki progresywne – przeznaczone są dla wszystkich, którzy borykają się z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością. Konieczne będzie badanie okulistyczne – tylko specjalista jest w stanie dobrać odpowiednie szkła kontaktowe. To samo w przypadku astygmatyzmu – nic nie stoi na przeszkodzie, by zrezygnować z uporczywych okularów w imię wygodnych i zapewniających o wiele większy komfort codziennego życia soczewek kontaktowych.

Soczewki hydrożelowe czy silikonowo-hydrożelowe?

Mówimy zdecydowane „TAK” soczewkom silikonowo-hydrożelowym. Warto wiedzieć, że na polskim rynku pojawiły się 16 lat temu za sprawą firmy Bausch&Lomb oraz Ciba Vision. Niezaprzeczalnie zrewolucjonizowały dziedzinę kontaktologii. Dzięki wprowadzeniu soczewek silikonowo-hydrożelowych (np. EyeLove Exclusive Cooper Vision) liczba powikłań związanych z niedotlenieniem u użytkowników spadła prawie do zera. Poza tym silikon używany do produkcji soczewek jest gazoprzepuszczalny, a dzięki mniejszej zawartości wody (stopień jej odparowywania siłą rzeczy jest również mniejszy) mniejsze znacznie podnosi komfort użytkowania nawet pod koniec aktywnie spędzonego dnia. To wszystko zapewnia wysoką wygodę użytkowania, dodatkowo wprowadzając możliwość bezpiecznego użytkowania całodobowego – w przypadku soczewek hydrożelowych nie było możliwe. Starsza generacja soczewek tracąc wodę w ciągu dnia powoduje uczucie dyskomfortu.

Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji soczewek

Warto poświęcić soczewkom trochę więcej uwagi. Każdego dnia wymieniaj płyn do ich pielęgnacji, pamiętaj, że ten, który jest już otwarty, trzeba zużyć w ciągu 3 miesięcy, np. EyeLove Comofort Plus z dodatkowym składnikiem nawilżającym – hialuronianem sodu. Pojemnik na soczewki powinien być wymieniany na nowy po mniej więcej dwóch miesiącach.

Kontrola musi być

Pamiętajcie o wizytach kontrolnych u okulisty/optometrysty. W razie jakichkolwiek wątpliwości tylko on jest w stanie udzielić rzeczowej odpowiedzi.

 

Zapraszamy na stronę sklepu Bezokularow.pl
Tylko oryginalne soczewki kontaktowe

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować