Soczewki twarde – asortyment niezbędny do ich pielęgnacji

Październik 31st, 2014

oko kobietaa

Nie da się ukryć, że twarde soczewki kontaktowe to już powoli przeszłość – niezaprzeczalnie bardziej „na czasie” są soczewki hydrożelowe bądź silikonowo-hydrożelowe. Mimo wszystko warto poszerzyć swoją wiedzę na temat soczewek starszej generacji, by w razie konieczności ich zastosowania nie mieć problemów z ich prawidłową pielęgnacją.

Zastosowanie soczewek twardych

Głównie wykorzystywane są jako narzędzie korekcyjne złożonych wad wzroku – szczególnie tych z wysokim astygmatyzmem lub zaburzeniami w budowie rogówki (np. tzw. stożek rogówki czy zwyrodnienie brzeżne przeźroczyste). Z powodu wykonywania wspomnianych wyżej soczewek głównie na zamówienie ich koszt jest dość wysoki. Soczewki te oddziałując na rogówkę poprzez utrzymywanie swojej formy, nadają jej prawidłowy kształt.

 

Soczewki twarde i ich pielęgnacja

W przypadku pielęgnacji soczewek twardych należy pamiętać, by używać płynów przeznaczonych tylko i wyłącznie do tego rodzaju soczewek. Zastosowanie nieodpowiedniego płynu może doprowadzić do uszkodzenia soczewki.

.

To może się przydać
1) Tabletki odbiałczające EYEYE 3-N-Zym (opakowanie zawiera 10 tabletek)

Warto wiedzieć, że mogą ich używać również osoby noszące soczewki miękkie. Jak sama nazwa wskazuje – skutecznie usuwają osady białkowe, tłuszcze nienasycone oraz glikoproteiny. Wykazano, że przedłużają czas noszenia wszystkich typów soczewek.


2) Płyn do pielęgnacji soczewek EYEYE B5 Conditioner (200ml, od otwarcia ważny przez 4 miesiące)

Płyn ten przeznaczony jest do dezynfekcji twardych oraz wszystkich innych typów soczewek gazoprzepuszczalnych. Dodatkowo wzbogacony jest w prowitaminę B5, a zastosowany HydraFlex-RGP™ zapewnia większy komfort noszenia soczewek.


3) Wielofunkcyjny płyn do twardych soczewek kontaktowych EYEYE B5 Active (200 ml, od otwarcia ważny przez 2 miesiące)

Podobnie jak Eyeye B5 Conditioner, posiada w składzie prowitaminę B5, która odżywia i pielęgnuje oczy. Dzięki systematycznemu użytkowaniu Eyeye B5 Active soczewki są w należyty sposób dezynfekowane i oczyszczane.

Zapraszamy na stronę sklepu Bezokularow.pl
Tylko oryginalne soczewki kontaktowe

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować