Studencie, pamiętaj o oczach!

Styczeń 17th, 2014

student w bibliotece

Powoli zaczyna się gorący okres na większości polskich uczelni. Przełom stycznia i lutego to czas intensywnej nauki, dużej dawki stresu, mniejszej ilości snu, a co za tym idzie – przez obniżoną odporność – większej podatności na wszelkie wirusy.

Zaczerwienione oczy – jak sobie radzić?

Długotrwała praca przed komputerem niezaprzeczalnie przyczynia się do pojawienia się podrażnienia oczu, czego objawami może być zaczerwienienie, uczucie wysuszenia, piasku pod powiekami. By w najszybszy sposób pozbyć się tych nieprzyjemnych dolegliwości, warto codziennie rano pamiętać o chłodzącym okładzie na oczy i ich okolice – do tego celu wykorzystać można okłady z ziół – chociażby z rumianku czy świetlika lekarskiego albo sięgnąć po niewymagające zachodu okulary żelowe dostępne w każdej aptece.

Pomocne mogą być również okłady z warzyw czy owoców – plastry świeżego ogórka przyniosą natychmiastową ulgę rozjaśniając okolice oczu, a smaczne awokado, a raczej olejek z tego egzotycznego owocu zapewnia wrażliwej skórze wokół oczu prawidłowe nawilżenie i w zdecydowany sposób poprawia kondycję powiek. Nie wszystkim znane jest odmładzające działanie awokado – regularnie stosowane okłady bądź smarowanie olejkiem skóry wokół oczu zapobiega tworzeniu się zmarszczek, a witamina E w widoczny sposób ujędrnia skórę.

Warto również sięgnąć po krople nawilżające, które stosować mogą również osoby nie noszące soczewek kontaktowych – najskuteczniejsze będą te zawierające  naturalny składnik łez – hialuronian sodu, np. EyeLove Comfort bądź Starazolin HydroBalance – w znaczny sposób nawilżają powierzchnię oczu, łagodząc wszelkie podrażnienia.

W okresie zimowym przydatne mogą być również okulary przeciwsłoneczne z niezbędnymi filtrami chroniącymi oczy przed szkodliwymi promieniami UVA oraz UVB.

Pamiętajcie, że długotrwałe podrażnienie oczu należy skonsultować z lekarzem okulistą bowiem tylko on jest w stanie dobrać odpowiednie leczenie – nie wolno bagatelizować nawet z pozoru błahych dolegliwości.
Dbajcie o swoje oczy!

Bezokularow.pl
Tylko oryginalne soczewki kontaktowe.Może Ciebie również zainteresować