Użytkownaie soczewek kontaktowych w trudnych warunkach

Grudzień 8th, 2014

bhp-w-tartaku

Jeżeli jesteś użytkownikiem soczewek kontaktowych i planujesz podjęcie pracy, która będzie wiązała się z przebywaniem w pomieszczeniach zapylonych, przeczytaj ten wpis koniecznie. Przyjrzymy się dzisiaj problemowi, jakim jest użytkowanie soczewek w trudnych warunkach.

Ograniczenia

Wszyto niestety ma swoje ograniczenia. Także soczewki kontaktowe mogą się w niektórych sytuacja sprawdzać nieco gorzej lub będą nawet niewskazane. Do takich sytuacji należy między innymi praca w trudnych warunkach, gdy oczy narażone są na kontakt z pyłem czy kurzem w stolarniach, tartakach na placach budowy.

Jak sobie poradzić?

Jeżeli w pracy (szczególnie na wysokości powyżej 3m-praca na budowie) nie można pozwolić sobie na rezygnację z soczewek kontaktowych. Należy zaopatrzyć się w dodatkowe szczelne gogle ochronne, które oddzielą oko od szkodliwych warunków. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie także rozpoczęcie użytkowania soczewek częstej wymiany, czyli soczewek jednodniowych np. EyeLove Comfort 1-Day lub BioTrue ONEday. Dzięki codziennej wymianie na nową parę zyskamy pewność, ze żadne zanieczyszczenia nie zostaną przeniesione z powrotem na oko. Warto także mieć przy sobie krople nawilżające z linii EyeLove Comfort tak by w każdej chwili można było przemyć i nawilżyć oko.

Zalecenia

Pamiętajmy, że w poszczególnych przypadkach to lekarz okulista określi czy możemy użytkować soczewki kontaktowe w danych warunkach. Podczas wizyty należy powiedzieć lekarzowi w jakich warunkach pracujemy, bo dzięki temu produkt, jaki zostanie nam dobrany będzie spełniał nasze oczekiwania.

Bezpiecznej pracy życzy Bezokularow.pl – soczewki kontaktrowe

 

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować