Więc chodź, pomaluj mój świat – soczewki kolorowe

Maj 20th, 2013

kolorowe oko

Każdy z Nas zna zapewne słowa piosenki „Chodź, pomaluj mój świat” zespołu Dwa Plus Jeden.      W te coraz to gorętsze majowe dni jest to piosenka do nucenia jak znalazł. Jeżeli można pokolorować świat, to czemu by nie zafundować sobie przepięknej feerii barw na oczach?

Świat soczewek kolorowych

Soczewki kolorowe dostępne są z mocami optycznymi jak i bez, by każdy mógł sobie zafundować małą lub dużą zmianę. Ten typ soczewek podzielić można jeszcze na kilka podkategorii:

  •  soczewki powiększające optycznie oko:

Do tego typu soczewek zaliczyć możemy Freshlook Illuminate 1-Day od firmy Ciba Vision oraz w podobnym wykończeniu soczewki Big Eye Series – Defined Ring od Maxvue Vision,
soczewki te wybarwiony mają jedynie czarny duży okrąg, który ma za zadanie podkreślić zewnętrzną granicę tęczówki, tak by spojrzenie nabrało głębi i wyrazistości. Dodatkowo mamy tutaj wybór, gdyż możemy sobie zafundować naprawdę duże oczy dzięki zwiększeniu średnicy soczewki do DIA 15 mm – oczy jak z bajki na zawołanie:) Soczewki te jest to świetny wybór na początek, bo stanowią wyraźną, ale nie narzucającą się zmianę wyglądu.
Obrazki przykładowe

  • soczewki podkreślające kolor oczu:

Tutaj w ofercie mamy soczewki Freshlook Dimensions od Ciba Vision oraz Acuvue 2 Colours Enhancers od Johnson&Johnson. Gdy skorzystamy z tych soczewek kolor naszych oczu zostanie subtelnie podkreślony. Soczewki te są transparentne co znaczy, że widać spod nich nasz naturalny kolor oczu. Ten typ soczewki to dobry wybór dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na radykalną zmianę lub nietypowe kolory.

  • soczewki zmieniające kolor oczu ciemnych jak i jasnych

W tej grupie mamy do czynienia z najintensywniej zabarwionymi soczewkami. Przedstawicielami tej podgrupy są soczewki:
Freshlook Colors w których rysunek tęczówki naniesiony jest w postaci zbioru punktów, co zapewnia dobre krycie oraz naturalny efekt,
Freshlook ColorBlends oraz jej najintensywniejsze kolory takie jak: Brilliant blue, Gemstone green oraz Sterling gray które zapewnią niesamowity intensywny i wyrazisty efekt na tęczówkach
Acuvue Colours Opaque idealne dla osób, które użytkują soczewki z krzywizną 8,7 i 8.3.

  • soczewki ze wzorami oraz w szalonej kolorystyce

Ten typ to rodzina soczewek Crazy Lens od Maxvue Vision, zapewniają one niecodzienny wygląd oka, dzięki swojemu szalonemu wzornictwu i nietypowej kolorystyce. Można je użytkować do roku, występują one jednak jedynie bez mocy optycznych. Wykonane są one  z najnowocześniejszego materiału hydrożelowego (Terpolymer) są więc w pełni bezpieczne dla naszych oczu.

  • soczewki świecące w ultrafiolecie

Tak, doczekaliśmy się ich i teraz w klubie czy na dyskotece też będziemy zachwycać pięknymi oczami. Linia takich soczewek to: Crazy Lens UV Glow od Maxvue Vision. Są to soczewki reagujące na światło UV i dostępne są w 7 neonowych kolorach.

Jak sami widzicie mnogość wzorów i kolorów soczewek kolorowych jest tak przeogromna, że każdy zainteresowany znajdzie zapewne coś dla siebie.

Pomaluj więc swój świat i swoje oczy na piękne kolory z Bezokularow.plMoże Ciebie również zainteresować