Z niezbędnika każdego Bezokularowicza – Płyny na każdą kieszeń

Luty 26th, 2014

soczewki kontaktowe

Każdy, kto nosi soczewki kontaktowe jest świadomy, że oprócz doboru soczewek bardzo ważne jest także korzystanie z odpowiedniego płynu do ich czyszczenia, jak również przechowywania. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama różnorakich płynów do pielęgnacji szkieł. Najważniejsze, by zdecydować się na taki, który w najlepszy sposób zadba o ich odpowiednie nawilżenie, jak również oczyszczenie soczewek z wszelkich gromadzących się w ciągu dnia zanieczyszczeń (pamiętajmy również o mechanicznym czyszczeniu soczewek za pomocą delikatnego pocierania – tylko wtedy możemy mieć pewność, że wszelkie zanieczyszczenia udało się usunąć).

Płyny z dodatkowym składnikiem nawilżającym – hialuronianem sodu:

1) BioTrue (Bausch&Lomb, 2x 60ml – FlightPack, 300ml). Inspirowany biologią narządu wzroku wielofunkcyjny płyn Biotrue™ zawiera substancje nawilżającą będącą również składnikiem tzw. filmu łzowego. Wspomniany wyżej płyn tworzy na powierzchni soczewek nawilżającą powłokę, która pomaga utrzymać komfort noszenia przez cały dzień. Płyn Biotrue™ zapobiega denaturacji białek zawartych we łzach, co ułatwia oczyszczanie soczewek kontaktowych i hamuje powstawanie osadów, które z kolei powodować mogą dyskomfort, jak również przyczyniają się do skrócenia czasu noszenia soczewek.

2) EyeLove Comfort PLUS (firma DISOP, termin zużycia: 3 miesiące od otwarcia; dostępny w pojemnościach 100ml, 360ml, 500ml). Płyn ten dzięki zawartości dodatkowego składnika nawilżającego, tzw.  hialuronianu sodu, zapewnia soczewkom odpowiedni poziom nawilżenia, znacznie poprawiając komfort podczas ich noszenia. EyeLove Comfort PLUS zadba o utrzymanie Twoich soczewek w jak najlepszej jakości przez cały czas ich noszenia, a wszelkie podrażnienia i uczucie suchości oka odejdą w niepamięć. Dzięki zawartości składnika dezynfekującego, tj. biguanidowi poliheksametylenowemu oraz składnika czyszczącego zwanego poloksamerem, płyn ten można bez obaw stosować w przypadku użytkowania wszystkich miękkich soczewek. Obecność w składzie cytrynianu sodu sprawia, że nie ma konieczności pocierania soczewek w trakcie ich czyszczenia – warto jednak pamiętać, że mechaniczne pocieranie soczewki pozwala usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia. EyeLove Comfort PLUS uważany jest za jeden z najlepszych dostępnych obecnie na rynku płynów do pielęgnacji soczewek kontaktowych.

Klasyczne płyny do czyszczenia i przechowywania soczewek kontaktowych:

1) Renu MPS dla osób z tendencją do podrażnień oczu (Bausch&Lomb, 6 miesięcy od otwarcia, 120ml oraz 360ml) Płyn ten służy do codziennego użytkowania – zadba o odpowiedni poziom nawilżenia soczewek, nie pomijając niezwykle ważnej kwestii jaką jest dezynfekcja.  Jak już wspomnieliśmy powyżej, płyn ten głównie skierowany jest dla osób posiadających wrażliwe, skłonne do podrażnień oczy – dzięki obniżeniu zawartości środków grzybobójczych bez obaw stosować go mogą osoby zmagające się z nawracającymi dolegliwościami oczu.

2) Zero Seven Refresing (3 miesiące od otwarcia, dostępny o pojemności 120 ml, 360ml i 500 ml). Zero Seven Refreshing przeznaczony jest do pielęgnacji wszystkich typów miękkich soczewek kontaktowych. Służy do czyszczenia, usuwania osadów białkowych, dezynfekcji, spłukiwania, przechowywania oraz nawilżania.

Pamiętajcie o doborze odpowiedniego płynu do pielęgnacji soczewek; zapewnijcie sobie i swoim oczom odpowiedni komfort użytkowania soczewek kontaktowych.

Bezokularow.pl

Tylko oryginalne soczewki kontaktowe.Może Ciebie również zainteresować