Z serii ciekawostki dla każdego…

Marzec 4th, 2014

oko1

Pogoda za oknem wciąż marcowa, ale wiosna zbliża się już do nas wielkimi krokami. Po całym dniu wypełnionym przeróżnymi obowiązkami zapraszamy Was na naszego bloga, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Tym razem specjalnie dla Was kolejna seria ciekawostek dotyczących wzroku!


Długo pracuję przed komputerem – często odczuwam pieczenie oczu. Co jest przyczyną?

Wielu z nas znaczną ilość czasu w pracy spędza przed komputerem, często w pomieszczeniach biurowych włączona jest również klimatyzacja. Niezaprzeczalnie czynniki te znacznie wpływają na nasze oczy i wzrok. Wielogodzinne wpatrywanie się w monitor spowodować może szereg nieprzyjemnych dolegliwości, chociażby pieczenie czy uczucie suchości w oku. Oznaczać to może pojawienie się tzw. zespołu suchego oka ( więcej na ten temat przeczytacie na naszym blogu pod adresem klik). Warto w takim przypadku zaopatrzyć się w krople nawilżające – przyniosą one ukojenie naszym zmęczonym, podatnym na zanieczyszczenia wysuszonym oczom. Najlepsze w tym przypadku będą krople EyeLove Comfort (15ml, przydatność do użycia: 8 tygodni od otwarcia) – zawierają one dodatkowy składnik nawilżający, tzw. hialuronian sodu, który chroni oko przed podrażnieniem i nadmiernym odwodnieniem. W przypadku kiedy dolegliwości te nie ustaną, a co gorsza będą się pogłębiać, koniecznością będzie konsultacja okulistyczna – tylko wykwalifikowany specjalista jest w stanie dobrać odpowiedni sposób leczenia.


Krople do oczu – jak często można stosować?

Zazwyczaj używa się ich w przypadku zapaleń bądź chorób dotyczących narządu wzroku, jak również w momencie pojawienia się dolegliwości spowodowanych chociażby przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach, w miejscach zadymionych. Krople mające za zadanie nawilżyć przesuszone oczy stosować można codziennie, natomiast pozostałe, używane sporadycznie w przypadku poważniejszych schorzeń oczu powinno używać się jedynie po wcześniejszej konsultacji okulistycznej.

.
Zauważyłam/em czerwone pęknięcia na oku. Czy są powody do obaw?
Za główną przyczynę uznać może nadmierne przemęczenie narządu wzroku. Dolegliwości te mogą ustąpić samoistnie, niezbędna jednak może okazać się wizyta u okulisty. Warto również pamiętać o diecie bogatej w luteinę oraz inne niezbędne dla zdrowia naszych oczu składniki (więcej na ten temat przeczytacie tutaj: klik), pomocne w tym przypadku może być systematyczne przyjmowanie witaminy C, która zadba o nasze naczynia krwionośne.


Czy mogę nosić soczewki przez całe życie?

Jeśli zadbacie o regularność Waszych badań kontrolnych, jak również o przestrzeganie zasad higieny, zapewnicie swoim oczom odpowiednie nawilżenie i odpoczynek po męczącym dniu, nie zapomnicie o diecie bogatej w warzywa i owoce sprzyjające naszym oczom –  odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Pamiętać jednak należy, że z wiekiem wada wzroku zmienia się (pojawić się może oprócz krótkowzroczności –  również dalekowzroczność), dlatego nie zaleca się noszenia soczewek o tej samej mocy przez dłuższy okres czasu – badania kontrolne zweryfikują stan Waszych oczu.
Zadbajcie o swoje oczy!

Bezokularow.pl Tylko oryginalne soczewki kontaktowe.Może Ciebie również zainteresować