Z tymi kroplami zima nie taka straszna

Grudzień 23rd, 2014

krople do oczu

Szczególnie zimą bardzo wielu użytkowników soczewek kontaktowych skarży się na uczucie dyskomfortu wynikającego z przesuszenia soczewek kontaktowych. Może to być spowodowane przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach, jak również ogrzewaniem centralnym, które wpływa na wilgotność powietrza.

Najważniejszy składnik – hialuronian sodu     

Hialuronian sodu, to związek chemiczny o budowie polimeru (bardzo długich cząsteczek). Należy do grupy związków, które mają identyczną budowę chemiczną w każdym organizmie, w związku z tym nie wykazuje właściwości alergizujących, każdy bez obaw może go stosować. Warto wiedzieć, że to również składnik filmu łzowego – podczas dwóch faz mrugnięcia pełni ważne funkcje – a mianowicie gdy oko jest otwarte ma większą lepkość i nie spływa z oka, wydłużając tym samym czas do przerwania filmu łzowego; natomiast gdy oko jest zamknięte, lepkość hialuronianu zmniejsza się, by po ponownym otwarciu na nowo pokryć gałkę oczną.

Jeśli krople do oczu, to tylko z hialuronianem sodu

Świetnym wyborem będą krople EyeLove Comfort (Disop, 15ml, 2 miesiące od otwarcia).
Dzięki zawartości hialuronianu sodu zapewniają nawilżenie zmęczonym, podrażnionym oczom, stabilizują wydzielanie łez, eliminują uczucie suchości w oku. Jakość widzenia i komfort użytkowania soczewek jest odczuwalny natychmiast po zakropleniu. Warto wiedzieć, że polecane są również po zabiegach chirurgii refrakcyjnej. Stosować je również mogą osoby nie noszące soczewek kontaktowych.

Godne polecenia są również krople od Bausch&Lomb, a mianowicie Hyal-Drop (10ml, 3 miesiące od otwarcia) to świetny wybór, dla osób, które potrzebują natychmiastowego odświeżenia i nawilżenia zmęczonych i podrażnionych oczu. Nie da się ukryć, że przynoszą szybką ulgę – każdy, kto miał okazję je stosować potwierdzi z pełnym przekonaniem, że są to jedne z najlepszych obecnie dostępnych na rynku kropli nawilżających.

Trzecią propozycją są krople Eye See Herbal Eye Drops (15ml, 90 dni od otwarcia)
Krople te wzbogacone o dodatkowy składnik nawilżający – wspomniany wyżej hialuronian sodu, polecane są szczególnie tym, którzy uskarżają się na uczucie przesuszenia oczu. Dzięki formule zawierającej wyciąg z borówki, zapewniają oczom ukojenie, zmniejszają podrażnienie oczu, zaczerwienienie. Szczególnie polecane są osobom narażonym na długotrwałą pracę przed komputerem czy w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Wybór pozostawiamy Wam. Pamiętajcie jednak, że każde krople nawilżające powinno się stosować z umiarem i nigdy po upływie terminu.

Słonecznej zimy
życzy Bezokularow.pl – soczewki kontaktowe

 

soczewki jednodniowe | soczewki miesięczne
soczewki toryczne | soczewki progresywne
płyny do soczewek | krople nawilżające do oczuMoże Ciebie również zainteresować