Zadbaj o oczy i skórę wokół nich – odwdzięczą się!

Luty 14th, 2014

Beautiful eye

Nie bez przyczyny wielokrotnie powtarza się słowa Paulo Coelho:” W oczach tkwi siła duszy”. Nie da się ukryć, że to właśnie one jako pierwsze zdradzić mogą nasz stan zdrowia, samopoczucie, wszelkie emocje. By mimo upływu czasu nadal wyglądały zdrowo, należy pamiętać o szczególnie delikatnej skórze wokół nich.

Delikatna skóra wokół oczu – jak o nią zadbać?

Warto wiedzieć, że ma ona jedynie 0,5 mm grubości, co oznacza, że jest aż 1,5 mm cieńsza niż w pozostałych partiach. W okolicach oczu występuje znacznie mniejsza ilość włókien kolagenowych, jak również elastylowych, które odpowiadają za odpowiednią sprężystość i jędrność skóry. Dodatkowo z powodu minimalnej ilości gruczołów łojowych, miejsca te są narażone na częste przesuszanie. Nie da się ukryć, że to właśnie w tym miejscu skóra starzeje się najszybciej, dlatego jak najwcześniej należy o nią odpowiednio zadbać.

Najważniejsze jest systematyczne stosowanie kosmetyków przeznaczonych do wrażliwej skóry wokół oczu. Najodpowiedniejsze będą te z wyciągiem z ziół, chociażby ze znanego ze swojego działania kojącego i nawilżającego świetlika lekarskiego czy rumianku pospolitego. Przydatny okazać się również może ożywczy krem spłycający zmarszczki mimiczne (powinien mieć w swoim składzie tzw. pseudobotulinę).

Kuracja odbudowująca skórę wokół oczu – kiedy zacząć?

Kurację taką można zacząć stosować nawet w wieku 18- 20 lat. Jeśli zauważymy, że skóra często jest przesuszona bądź napięta – najodpowiedniejsze będą delikatne kremy nawilżające. Po upływie kilku następnych lat konieczne może się okazać sięgnięcie po kremy napinające i zapewniające większe nawilżenie skóry wokół oczu. Warto zwrócić uwagę na skład wspomnianych wyżej kosmetyków – te, które zawierające koenzym Q10 mają działanie nie tylko przeciwutleniające, ale również regenerujące, natomiast z wyciągiem z kasztanowca zadbają o kruche naczynia krwionośne i zmniejszą nieestetyczne cienie pod oczami. Pamiętajcie o demakijażu.

Zmycie makijażu przed snem jest koniecznością – skóra pokryta podkładem, pudrem, wszelkimi bazami, cieniami do powiek, tuszem narażona jest na liczne podrażnienia, dojść nawet może do podrażnienia spojówek. Warto również pamiętać o odpowiedniej technice podczas demakijażu – nasączony wacik należy delikatnie przykładać do wrażliwej skóry oczu – tylko wtedy nie narazimy naszej skóry na niepotrzebne jej naciąganie.

Zdrowego spojrzenia życzy Bezokularow.pl – soczewki kontaktowe.Może Ciebie również zainteresować