Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Grudzień 20th, 2013

beautiful woman pointing to eye

Soczewki kontaktowe to wspaniałe rozwiązanie dla niemalże każdego z nas. Można je zastosować w każdym wieku i przy każdej wadzie wzroku. Jeżeli jeszcze nie jesteście w pełni przekonani do ich stosowania, to mamy nadzieję, że ten wpis Was przekona:)

Uniwersalność

Tak jak wspomnieliśmy, nie ma większych ograniczeń co do wieku użytkownika soczewek, mogą je bowiem nosić nawet niemowlęta i osoby starsze. Ważną kwestią w tym przypadku to to czy dana osoba będzie w stanie sobie sama poradzić z pielęgnacją i aplikacją soczewek. Szczególnie tyczy się to dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz osób z ograniczonymi możliwościami w zakresie motoryki małej (dłoni i palców).

Tak samo nie należy zniechęcać się do soczewek jeżeli mamy wysoką wadę wzroku +/- 17 czy 30 dioptrii. Soczewki obecnie produkowane są w naprawdę szerokiej rozpiętości mocy, godne polecenia są  w takim przypadku soczewki EyeLove Comfort (o rozpiętości mocy +/- 20D) łączące komfort użytkowania i niską cenę.

Elastyczność

To coś co docenią osoby u których wada często się zmienia (pogarsza lub poprawia). W takiej sytuacji częste, nawet kilkukrotne w roku zakupy nowych szkieł i oprawek są naprawdę kosztowne. Soczewki można zmieniać tak często jak tylko jest tego potrzeba, bez obaw o wysokie koszta. Soczewki miesięczne pakowane są po 3 szt. lub 6 szt. (specjalistyczne otrzymamy pakowane po 1 szt.) w związku z tym nie jesteśmy przywiązani na długi czas do jednej mocy.

Jeżeli doskwiera nam rożnowzroczność przekraczająca 3 dioptrie, szczególnie jeśli wada występuje tylko na jednym oku, to w takim przypadku zalecane jest przede wszystkim korzystanie z soczewek kontaktowych.

Wygoda

Czyli coś na czym każdemu z Nas zależy. Soczewki nie będą ograniczać nas w żadnej sytuacji. Czy to podczas uprawiania sportu, czy przy ulubionym hobby jak np. fotografia. Przydatne są też podczas opieki nad małym dzieckiem, bo kto do bobasa podszedł z okularami tan wie o czym mowa;) Soczewki mają tę zaletę, że nie ograniczają nam widzenia peryferyjnego co dzieje się gdy zakładamy okulary. Korzystając z soczewek widzimy świta takim jakim by go widziały nasze własne zdrowe oczy.

Atrakcyjność

Soczewki to nie tylko sprzęt terapeutyczny, ale także coś co pomaga Nam w poprawie swojej samooceny. W szkole, odmienność źle postrzegana jest prze rówieśników- z pomocą w takich przypadkach przychodzą soczewki kontaktowe, które w dyskretny sposób pozwalają skorygować wadę wzroku. Soczewki to także jedyny obecnie sposób na zmianę koloru tęczówki, jeżeli lubicie zmiany albo chcielibyście zobaczyć się w innej odsłonie to soczewki Wam to umożliwią.

Mamy nadzieję, że niezdecydowani z Was wstąpią jak najszybciej w szeregi Bezokularwiczów 🙂

Bezokularow.plMoże Ciebie również zainteresować